31 سرطان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

به منظور اعمار مسجد جامع دارالامان دو موتر خاک از تخار به کابل فرستاده شد

به منظور اعمار مسجد جامع دارالامان دو موتر خاک از تخار به کابل فرستاده شد

تالقان31 سرطان باختر به منظور اعمار مسجد جامع در کمپلکس اداری...

ساختمان جدید سوق و ادارۀ میدان هوایی بامیان ساخته می شود

ساختمان جدید سوق و ادارۀ میدان هوایی بامیان ساخته می شود

بامیان ۳۱ سرطان باختر کار ساختمان مرکز سوق و ادارۀ جدید...

دیدار تودیعی رییس مشرانو جرگه با سفیر جمهوری چین

دیدار تودیعی رییس مشرانو جرگه با سفیر جمهوری چین

کابل باختر ۳۱ اسد فضل هادی مسلم یار رییس مشرانوجرگه امروزدرمقر...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتفاضل سانچارکی : امکانات و تجهیزات رسانه های غیر دولتی به مراتب بهتر و خوبتر از رسانه دولتی است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 28/ حوت
درسومین روز کارگاه گزارش دهی کارکردهای سال 1397 ریاست های وزارت اطلاعات و فرهنگ امروز ریاست های مرتبط به معینیت امور نشرات آن وزارت گزارش های کاری شانرا به حضور معین امورنشرات ، مشاوران و سایر مسوولان ارائه کردند.
به گزارش آژانس باختر ، دراین کارگاه ابتدا سید حبیب سادات سرپرست ریاست آژانس باختر گزارش فعالیت های آژانس خبری باختر ، را دربخش های تهیه خبر ، گزارش رویداد های روز ، مصاحبه ، تبصره ، تفسیر برخبر و سایر ژانر های خبرنگاری به طور مفصل و همه جانبه پیش کش کرد و خلا ها ، نواقص ، کمبودی ها و پیشنهاد هایی را به منظور بیرون رفت بیان کرد.
فیض الله محتاج رییس انتشارات بیهقی دررابطه به فعالیت های آن اداره درطول سال جاری گزارش مفصلی ارائه کرد و به نیازمندی های آن اداره اشاره کرد و برای رفع مشکلات پیشنهادهای سازنده یی ارائه کرد.
سپس فرید احمد فرهنگ رییس روزنامه های دولتی گزارش کارکرد های آن ریاست را بیان کرد و به شماری ازچالش ها و راه های بیرون رفت آن اشاره کرد.
همچنان سید محمود راد سرپرست ریاست نظارت برنشرات رسانه ها گزارش کارکرد آن ریاست را در جریان سال 1397 با واضح سازی نواقص کمبود ها و پیشنهاد ها به منظور بیرون رفت از نواقص مطرح شده ، پیش کش کرد.
سانچارکی معین امورنشرات وزارت اطلاعات وفرهنگ بعداز استماع گزارش های ریاست های مربوط دریک جمع بندی کلی چنین اظهارکرد .
با وجود مشکلات عدیده و پیچیده یی که آژانس باختر ، روزنامه ها ریاست نشرات درکل بخش نشرات این وزارت دارد ، توانسته اند کارهای شانرا به گونه خوبی انجام بدهند .
وی اضافه کرد این مشکلات باعث شده است تا از کاروان زمان عقب بمانیم ، و مطابق ایجابات روز نتوانیم حرکت کنیم .
معین امور نشرات علاوه کرد : دلایل این همه مشکلات کم توجهی های است که دراین عرصه صورت گرفته است.
سانچارکی درکنار این که مشکلات ریاست های مربوط را تائید کرد ، افزود ، با این همه مشکلات گویا در قرن 21 نه بلکه درقرن 19 قرارداریم .
وی علاوه کرد ما نهاد های نشراتی  نه تنها با افزار پیشرفته مجهز نیستند بلکه  در بعضی موارد کمتر با آن آشنا استند باوجود این همه ما شاهد ازدیاد رسانه ها درکشور هستیم .
معین امور نشرات به امکانات بعضی شبکه های اطلاع رسانی غیر دولتی  اشاره کرد و گفت ، امکانات آنها به مراتب بیشتر و بهتر از رسانه های دولتی است .
وی افزود : به گونه مثال آژانس باختر که با قدمت ترین رسانه کشور است ، امکانات وتجهیزات لازم دراختیار ندارد ، درمنطقه این آژانس دولتی نمایندگی ندارد ، اما تولید خبری بسیار بالا دارد.
وی همچنان ازریاست انتشارات بیهقی که تاریخ با اعتبار درکشور دارد ، یادکرد و گفت این ریاست باید با درنظرداشت نیازمندی روز ، روزانه حداقل ده جلد کتاب چاپ کند ، اما چاپ سالانه آن به بیش از بیست جلد کتاب نمی رسد.
فاضل سانچارکی علاوه کرد که درگذشته دربخش فرهنگی توجه کمتر صورت گرفته و بیشتر به زیر بنا ها تمرکز شده است اما خوشبختانه رهبران دولت متوجه این نکته شده اند.
به گفته موصوف اکنون هم در سطح دولت وهم درسطح ریاست اجرائیه شورای های فرهنگی ایجاد شده است تا به این نواقص بپردازند.
درخاتمه فاضل سانچارکی از ابتکارریاست پلان وزارت اطلاعات وفرهنگ به خاطر راه اندازی این کارگاهی گزارش دهی ابراز قدردانی کرد و خاطر نشان کرد که این برنامه سبب شد تا تشریک مساعی در جهت بهبود امور  درتمام عرصه  ایجاد شود.   ماری نبرد آئین

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.