06 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ستراتیژی مدون همه جانبه صلح نیاز است

کابل / 6 جوزا/ باختر تردیدی وجود ندارد...

شمارمبتلایان ویروس کرونا درهرات افزایش یافت

شمارمبتلایان ویروس کرونا درهرات افزایش یافت

هرات/ 6 جوزا/ باختر ریاست صحت عامۀ هرات ازثبت هشتاد وپنج...

حمدالله محب به پکتیاسفرکرد

حمدالله محب به پکتیاسفرکرد

گردیز/ 6 جوزا/ باختر داکترحمدالله محب مشاور شورای امنیت ملی صبح...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

دیدار اعضای کمیسیون دسترسی به اطلاعات با استاد دانش معاون دوم رئیس جمهور

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 28 حوت
رئیس و اعضای کمیسیون دسترسی به اطلاعات امروز با استاد دانش معاون دوم رئیس جمهور دیدار کردند و راجع به پیشرفت کارهای این کمیسیون و برخی مشکلات فراروی این نهاد تازه تأسیس به معاون رئیس جمهور گزارش دادند.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی معاونیت دوم ریاست جمهوری به آژانس باختر، اعضای کمیسیون دسترسی به اطلاعات گفتند که این نهاد تاکنون در زمینه  افزایش آگاهی در موردکمیسیون دسترسی به اطلاعات، تطبیق قانون دسترسی به اطلاعات، برگزاری ورکشاپ های آگاهی دهی به ادارات و تدویر سمینارهای آموزشی فعالیت کرده است.
همچنین اعضای کمیسیون از پلان یک ساله این نهاد در جهت تطبیق قانون دسترسی به اطلاعات، به اعلان گذاشتن بست های تشکیلات اداری این کمیسیون جهت جذب منابع بشری از طریق روند اصلاحات اداری و خدمات ملکی و دست آوردهای این نهاد به معاون رئیس جمهور معلومات ارائه کرد.
به گفته رئیس این کیمسیون، مکانیزم های مؤثری در جهت دسترسی به اطلاعات روی دست گرفته شده است که بر اساس آن شهروندان به سهولت به اطلاعات لازم دست رسی پیدا خواهند کرد.
اعضای کمیسیون دسترسی به اطلاعات در این دیدار از کندی کار برخی از ادارات در جهت همکاری های بیشتر با این نهاد نیز یاد آور شد.
استاد دانش معاون دوم رئیس جمهور از دست آوردهای این نهاد در مدت کمی که از فعالیت های آن سپری می شود، ابراز خرسندی کرد و گفت که نخستین اولویت کمیسیون دسترسی به اطلاعات تطبیق قانون دسترسی به اطلاعات است.
وی یاد آور شد که در زمینه آگاهی دهی افکار عامه از جایگاه و اهمیت کمیسیون دسترسی به اطلاعات، تطبیق هرچه بهتر قانون دسترسی به اطلاعات، سفرهای ولایتی جهت آگاهی دهی و ملزم کردن ادارات به پیروی از این قانون از جمله موارد مهمی اند که باید اعضای کمیسیون آن را با دقت تمام در نظر داشته باشند.
معاون رییس جمهور تطبیق و اجرای قانون دسترسی به اطلاعات را یکی از راهکارهای اصلی در راستای محو فساد دانست و تاکید کرد که بدون سیستم سازی و ایجاد راهکار های اداری نمی توان اصلاحات اساسی در اداره افغانستان به وجود آورد.
استاد دانش همچنین تأکید کرد که تطبیق قانون دسترسی به اطلاعات باید با اولویت بندی مشخص از طریق یک راهکار شفاف مورد پیگیری قرار بگیرد.
معاون رئیس جمهور به اعضای کمیسیون دسترسی به اطلاعات وعده سپرد که دیگر مشکلات آنان را  پیگیری و رفع خواهد کرد. حبیب سادات

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.