30 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا برگزارشد

دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا برگزارشد

کابل باختر 29 جوزا دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا...

دیدار معین سیاسی وزارت امور خارجه با سفیر سویدن

کابل باختر 29 جوزا ادریس زمان معین سیاسی وزارت امور خارجه...

بازگشت هفده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

بازگشت هفده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

شهرجلال اباد ۲۹ جوزا باختر هفده طالب مسلح درولایت ننگرهار دست...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتپوهاند محمد رسول باوری : امید وارم سال نو سال صلح ، پیشرفت و ختم جنگ درکشور باشد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختراول حمل
با قرائت پیام محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان امروز ازسوی وزارت اطلاعات وفرهنگ ازجشن باستانی نوروز سال 1398 خورشیدی، تجلیل به عمل آمد . 
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، این محفل به حضورداشت پوهاند محمد رسول باوری معین فرهنگ و هنروزارت اطلاعات وفرهنگ ، شماری از روسای این وزارت ، تعدادی از مسوولان دولتی و فرهنگیان ، ازسوی وزارت اطلاعات وفرهنگ  درکابل برگزارشد.
دراین محفل پوهاند محمد رسول باوری معین فرهنگ و هنروزارت اطلاعات وفرهنگ ، سال نو را برای همه مردم کشور مبارک گفت و ابراز امید واری کرد که سال 1389 خورشیدی سال صلح ، پیشرفت ، ترقی و ختم جنگ درکشور باشد.
او گفت که مردم افغانستان صلح آبرو مندانه می خواهند که عزت مردم نیز درآن حفظ باشد و مردم دست به دست هم بدهند تا درکشور فرصت های پیشرفت ، ترقی و صلح دایمی و پایدار، فراهم شود .
بعد پیام محمد اشراف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان توسط داکترطارق رشاد مشاور وزارت اطلاعات وفرهنگ قرائت شد .
درقسمت این پیام آمده است : "  آغازسال نوخورشیدی را برای همه مبارک می گویم و آروز می کنم که  سال صلح ، آرامی ، امنیت و خوشبختی باشد " .
درپیام گفته شده است که  کابینه جمهوری اسلامی افغانستان ، سال 1398 را سال انکشاف ، مردم سالاری وصلح نامیده است و توقع دارد که دراین سه ساحه موفقیت های قابل ملاحظۀ داشته باشیم.
درپیام آمده است که درزمستان گذشته درکشوربارند گی های زیاد صورت گرفت امکان خشک سالی به پایان رسید واین بارندگی ها نوید حاصلات خوب را می دهد.
صلح آرمان شهدا ، آروزی تمام مردم کشوروهدف اساسی حکومت وحدت ملی می باشد.
ما نسبت به هرزمان دیگر به صلح نزدیک شده ایم و امیدوار هستیم که سال 1398 نه تنها سال ختم خشک سالی باشد بلکه در سال ما شاهد طلوع آفتاب صلح  درسراسر کشورباشیم.
همینگونه دراین محفل پیام بانوی اول کشور توسط زهره یوسف مشاور دفتر بانوی اول خوانده شد که در پیام درکنارآن که سال نو و جشن نوروز به مرد کشور تبریک گفته شده است ، صلح سراسری و دایمی ،  پیشرفت ، ترقی و آرامی مردم کشور نیز آرزو برده شده است . 
مصطفی سیدی رییس خدمات فرهنگی شاروالی کابل نیز دراین محفل سخنرانی کرد و به نمایندگی رهبری شاروالی کابل سال نو را به تمام مردم کشور مبارک گفت.
او دررابطه به قدمت جشن باستانی نو روز معلومات داد و ازمردم خواست تا درسال نو به خاطر بهبود و پیشرفت کشور کارکنند و همچنان درپاکی ،  صافی و سرسبزی  شهرهای شان با شاروالی همکار باشند. 
همچنان وحید الله معنی ، پارچه شعری نوروزی را که به مناسبت سال نو سروده شده بود ، به خوانش گرفت .
به همین ترتیب نمایشگاه نقاشی ، عکاسی و صنایع دستی توسط پوهاند محمد رسول باوری افتتاح شد و اشتراک کنندگان محفل ازآن دیدن کردند.
درجریان این محفل پارچه های موسیقی توسط هنرمندان ریاست موسیقی و نمایش تیاتر توسط ممثلان ریاست تیاترملی اجرا شد وهمچنان فلم مستند دررابطه به نوروز که از لابلای آرشیف افغان فلم تهیه شده بود ، نیز به نمایش گذاشته شد. احمد ضیا احمدی
 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.