25 میزان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مسوول بمب گذاری گروه طالبان درتخار کشته شدند

مسوول بمب گذاری گروه طالبان درتخار کشته شدند

شهرتالقان ۲۵ میزان باختر مسوول کمیته نظامی گروه طالبان در تخار...

شاهراه کابل – قندهار ازسوی تظاهر کنندگان بسته شد

میدان شهر۲۵ میزان باختر شاهراه کابل – قندهار ازسوی تظاهر کنندگان...

طالبان در زابل و ارزگان متحمل تلفات شدند

طالبان در زابل و ارزگان متحمل تلفات شدند

شهرقلات ۲۵ میزان باختر هفت طالب مسلح در حمله های هوایی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتراه اندازی کنفرانس حق دسترسی به اطلاعات در پروان

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

چاریکار 3 سرطان باختر
چگونگی حق دسترسی به اطلاعات عنوان کنفرانسی بود که دیروزدر پوهنتون پروان راه اندازی شد
به گزارش خبرنگار آژانس باختر:این کنفرانس که از سوی پوهنځی حقوق وعلوم سیاسی در همکاری با رهبری پوهنتون پروان راه اندازی شد درآن رییس و کمیشنر کمیسیون مستقل حق دسترسی به اطلاعات، مسوولان و آموزگاران پوهنتون پروان، آمر اطلاعات ریاست اطلاعات وفرهنگ، و محصلان اشتراک کرده بودند.
پوهنمل سید مبین هاشمی معاون علمی پوهنتون پروان به نمایندگی از رهبری آن پوهنتون  راه اندازی این کنفرانس را آگاهی دهی برای محصلان  پیرامون حق دسترسی به اطلاعات خواند و افزود: رهبری پروان در نظر دارد تا در کنار پیشبرد  فعالیت های علمی و آموزشی در راستای رشد استعداد ها وظرفیت سازی محصلان با راه اندازی برنامه های متنوع جوانان را در آگاهی قرار دهد.
سپس عین الدین بهادری رییس کمیسیون مستقل حق دسترسی به اطلاعات کشور از ابتکار پوهنتون پروان بابت برگزاری کنفرانس حق دسترسی به اطلاعات و حمایت شان تشکرکرد وگفت: دسترسی به اطلاعات یک حق اجتماعی است ومطابق مواد مندرج  قانون هرکس حق دارد پیرامون هر موضوعی که خواسته با شد معلومات به دست آورد.
بهادری دسترسی به اطلاعات را از ابزار های مهم برای تامین شفافیت وحسابدهی خواندوافزود: ضرورت است تا با فرهنگ محرمیت وخود سانسوری مبارزه کنیم واز این حق در واقع مشروع خود استفاده موثر کنیم.
رییس کمیسیون مستقل دست رسی به اطلاعات در اخیر صحبت هایش بر بیداری نسل جوان، ذهنیت سازی محصلان تاکید کرد وافزود: تطبیق قانون دسترسی به اطلاعات، ما را در راستای مبارزه با فساد، تشخیص نیازمندی های اجتماعی یاری می کند.
در این کنفرانس رحمت الله رحیمی آمر اطلاعات ریاست اطلاعات و فرهنگ وعبدالتواب دانش یک تن از استادان پوهنځی حقوق پوهنتون پروان ابراز امیدواری کردند تا نهاد های دولتی و غیر دولتی زمینه های کسب اطلاعات را برای متقاضیان اطلاعات مساعد کنندواقشار مختلف جامعه را با چگونگی اجراات وبرنامه های شان در روشنی قرار دهند.
در اخیراین کنفرانس اشتراک کنندگان پرسش ها و نظریات شان رامطرح کردند که از سوی رییس کمیسیون مستقل حق دسترسی به اطلاعات پاسخ مقنع ارائه شد.
رهبری پوهنتون پروان با اهدای تقدیر نامه و لوح سپاس از تلاش های رییس کمیسیون حق دسترسی به اطلاعات کشور قدردانی کرد.خالقیار

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.