05 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلانات

حسینه صافی : هرفرد کشور درحفاظت و نگهداری آثارتاریخی ، مسوولیت دارد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر5 سرطان
درحضورداشت حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز یک اثر تاریخی ازسوی نماینده ریاست عمومی امنیت ملی،  به رییس موزیم ملی تسلیم داده شد .
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، این اثرتاریخی از سوی موظفان ریاست عمومی امنیت ملی از تخار به دست آمده است .
درمراسم تسلیم دهی این اثر ، محمد فهیم رحیمی رییس موزیم ملی گفت که این اثر تاریخی یک سنگ بیضه یی  شکل می باشد که حدود یک متر طول دارد و ممکن عصای سلطنتی بوده باشد و یا هم وسیله یی که برای خرد کردن حبوبات استفاده می شد.
اوفزود که این اثربه مطالعه بیشتر نیاز دارد تا پیشینه تاریخی آن معین شود و اما احتمال دارد که مربوط به دورۀ برونز  باشد و حدود 5 هزار سال قدمت تاریخی داشته باشد .
حسینه صافی ازمنسوبان امنیتی کشوربه ویژه ریاست عمومی امنیت ملی که در برگردانیدن آثارتاریخی با وزارت اطلاعات وفرهنگ همیشه همکاری کرده اند ، قدردانی و تشکر کرد .
همچنان سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ گفت که  آثارتاریخی و میراث های فرهنگی کشور سرمایه گرانبهای ملی می باشد وهرفرد کشور درهرموقفی که باشد ، درحفاظت و نگهداری این داشته های تاریخی ، مسوولیت دارد .
این اثرتاریخی درحضورداشت سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ ازسوی نماینده ریاست عمومی امنیت ملی ، به خاطر نگهداری درموزیم ملی ، به رییس موزیم ملی تسلیم داده شد .  احمدضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.