بامیان در آستانۀ گرامیداشت از صدمین سالگرد استقلال کشور

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

بامیان۲۹ سرطان باختر
مسوولان اداره محلی بامیان از آمادگی‌های لازم برای تجلیل از استقلال کشور خبر می‌دهند.
محمد طاهر زهیر، والی بامیان به آژانس باختر گفت که آمادگی‌های لازم برای برگزاری صدمین جشن استقلال کشور از طرف اداره محلی گرفته‌شده است که به‌صورت شاندار از روز استقلال کشور گرامیداشت خواهد شد.
وی افزود که یک تعداد برنامه‌ها در بامیان به مناسبت از جشن استقلال کشور اجراشده است به مناسبت ۲۸ اسد، منار استقلال افغانستان در پارک ولایت ساخته خواهد شد، جشنواره گل کچالو، دومین جشنواره بین‌المللی فلم بامیان، جشنواره دمبوره و دیگر جشنواره‌های فرهنگی و هنری در بامیان به مناسبت روز جشن استقلال افغانستان از اول اسد در آن ولایت اجرا می‌شود.
اسلم علوی، رییس اطلاعات و فرهنگ بامیان گفت که تجلیل از روز استقلال کشور روحیه آزادی، وحدت ملی، یکپارچگی و اخوت و برادری را در میان اقوام کشور قوت می‌بخشد، از همین جهت برنامه‌های هنری و فرهنگی را ریاست اطلاعات و فرهنگ روی دست دارد.
وی افزود که این برنامه‌ها شامل: برگزاری نمایشگاه آثارهنری، نمایشگاه کتاب، برگزاری گفتمان‌های جوانان در مورد استقلال کشور، معرفی و تقدیر از هنرمندان، و خبرنگاران که در برگزاری جشن استقلال سهم فعال می گیرند، اجرای تیاتر با موضوع و محتوای استقلال و دیگر برنامه‌های فرهنگی و هنری است. احمد نعیم دوستی

back to top