28 اسد 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

آب ششصد خانواده و هشتصد جریب زمین زراعتی در بغلان فراهم شد

پلخمری 28 اسد باختر کار دو پروژه در بغلان مرکزی تکمیل...

اخذ آزمون بهترین مطالعه کننده کتاب در لوگر

پل علم 28 اسد باختر آزمون مطالعه کنندگان کتاب دیروز...

افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و محصولات زراعتی در کندز

کندز 28 اسد باختر نمایشگاه صنایع دستی و محصولات زراعتی به...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتبرگزاری کارگاه آموزشی حق دسترسی به اطلاعات درهرات

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

شهرهرات ۲۱ اسد باختر
انستیتوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ یی افغانستان کارگاه آموزشی حق دسترسی به اطلاعات، را برای شماری از مسوولان بخش روابط عمومی اداره‌های دولتی و خبرنگاران رسانه‌های محلی و ملی، برگزار کرد.
برگزار کنندگان هدف از راه‌اندازی این کارگاه آموزشی را آگاهی  دهی از چیستی قانون حق دسترسی به اطلاعات در اداره‌های دولتی عنوان کردند.
وهاب صدیقی استاد این کارگاه آموزشی گفت: با کنار هم قراردادن خبرنگاران و مسوولان اداره‌های دولتی، خواستیم تا تعامل بهتری میان شان ایجاد شود.
صدیقی بیان داشت: بسیاری از کارمندان اداره‌های دولتی نمی‌دانند که این قانون چیست و چه ماده‌هایی دارد.
شماری از اشتراک کنندگان، هدف از اشتراک در این کارگاه آموزشی را آموزش مهارت‌های جدید برای استفاده از قانون حق دسترسی به اطلاعات دانستند.
زینب سپهری بیان کرد، با این‌که قانون حق دسترسی به اطلاعات وجود دارد اما بسیاری از مسوولان اداره‌های دولتی حاضر به دادن اطلاعات نیستند، این سمینار به خبرنگاران کمک می‌کند تا راه‌های استفاده از قانون را فرا بگیرند.
شمار دیگری از اشتراک کنندگان به این باور اند که برگزاری کارگاه آموزشی حق دسترسی به اطلاعات کمک می‌کند تا شگاف موجود میان اداره‌های دولتی و خبرنگاران از بین برود.
حامد الهام، مدیر عمومی اطلاعات و ارتباط عامه‌ ریاست محیط زیست هرات بیان کرد، برگزاری چنین برنامه‌ها می‌تواند شگاف موجود میان خبرنگاران و مسوولان در اداره‌های دولتی را، در زمینه‌ ارائه‌ اطلاعات را از بین ببرد.
انستیتوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ای افغانستان، هر ساله چندین کارگاه‌ آموزشی را جهت دادخواهی و دسترسی بیشتر به اطلاعات برگزار می‌کند.ختم/حبیب سادات

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.