01 میزان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حفاظت محیط زیست وظیفه هرفرد جامعه است

کابل اول میزان باختر کنفرانس علمی تأثیرمحیط زیست بر سرمایه گذاری...

ساختمان یک مکتب در ایبک افتتاح شد

ایبک/ اول میزان/ باختر تعمیر مکتب متوسطه خواجه اسماعیل درشهر...

یک معلم سواد آموزی درغوربه شهادت رسید

فیروزکوه / اول میزان/ باختر افراد مسلح یک معلم سواد آموزی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتحسینه صافی نقش هنر و هنرمندان را درجامعه ارزشمند دانست

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر27 اسد
حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز نمایشگاه آثارهنری را در هنرستان ملی افتتاح کرد .
به گزارش خبرنگار آژانس باختر: این نمایشگاه به مناسبت صدمین سال استقلال کشور ازسوی ریاست هنرستان ملی راه اندازی شده است و شامل آثارهنری  نقاشی، خطاطی، مینیاتوری، خیاطی، کارتون، هنراطفال ( کاردستی ) دیزاین کمپیوتر و بافندگی است .
درمراسم افتتاح این نمایشگاه حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ صحبت کرد و نخست مراتب تسلیت و غمشریکی خود را با خانواده های قربانیان حادثه شب گذشته که درمربوطات ناحیه ششم شهرکابل رخ داده است، ابرازکرد.
بعد سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ گفت که با متقبل شدن مشکلات و دشواری های موجود، باز هم ما نا امید نمی شویم و به مردم و وطن خود امید داریم و می کوشیم که با امکانات ناچیز به سوی پیشرفت، انکشاف وآبادی کشور به پیش برویم.
حسینه صافی نقش هنر و هنرمندان را درجامعه ارزشمند دانست و خاطرنشان کرد که هنرمندان و جوانان اهل فکر، هنر و قلم هستند و با همین ابزارشان مبارزه می کنند و با تعهدی که دربرابر مردم و و طن دارند ، احساس شان را نقش آفرینی می کنند و به تصویر می کشند.
محمد هاشم شارق رییس هنرستان ملی نیز درصحبتی دررابطه به این برنامه معلومات داد و گفت: درکنار این که آثار نقاشی، خطاطی، مینیاتوری، خیاطی، کارتون، هنراطفال ( کاردستی ) دیزاین کمپیوتر و بافندگی، شاگردان آمریت آموزشگاه هنری غلام محمد میمنگی ریاست هنرستان ملی،  دراین نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است،  30 تن از نقاشان جوان شماری ازنهاد های هنری به شمول شاگردان آموزشگاه هنری غلام محمد میمنگی،  به رقابت نقاشی می پردازند و به شکل عملی وزنده دررابطه به آزادی و استقلال ، احساس شان را به تصویر می کشند. 
شارق گفت که درنتیجه این رقابت، پس ازبررسی هیئت داور، به سه نقاش برتر، جوایز نقدی پرداخته خواهد شد .
همینگونه مریم مهرزاد یک تن از شاگردان آموزشگاه هنری غلام محمد میمنگی،  به نمایندگی دیگران صحبت کرد و ازرهبری وزارت اطلاعات و فرهنگ و هنرستان ملی به خاطراین که زمینه آموزش هنر ها را برای آن ها  فراهم ساخته است ، تشکر کرد.
دراخیر این مراسم درحالیکه پوهاند محمد رسول باوری معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات وفرهنگ، مشاوران و روسای این وزارت و شماری از مهمانان نیز حضورداشتند، حسینه صافی نمایشگاه آثار هنری را افتتاح کرد و اشتراک کنندگان از آن دیدن کردند. احمدضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.