20 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

رییس عدلیۀ هرات: ۶هزارو۳۰۰ جریب زمین دولتی مسترد شده است

رییس عدلیۀ هرات: ۶هزارو۳۰۰ جریب زمین دولتی مسترد شده است

هرات ۲۰ اسد / باختر رییس ادارۀ عدلیۀ هرات امروز گفت...

درگیری میان طالبان ومردم محل درغزنی چهارکشته برجاگذاشته است

درگیری میان طالبان ومردم محل درغزنی چهارکشته برجاگذاشته است

غزنی / ۲۰ اسد / باختر درپی درگیری میان افراد طالبان...

جلسۀ کابینه تحت ریاست رئیس جمهوری، برگزار شد

جلسۀ کابینه تحت ریاست رئیس جمهوری، برگزار شد

کابل / ۲۰ اسد / باختر جلسۀ کابینه تحت ریاست محمد...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

معینیت امور جوانان برنامه های بزرگی برای هرات دارد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

شهرهرات/ ۳۰سنبله/  باختر
نشستی تحت عنوان "سیر فرهنگی جهت آشنایی جوانان با میراث های تاریخی و ایجاد فضای همگرایی میان جوانان" دیروز در ریاست اطلاعات وفرهنگ هرات برگزارشد.
درین نشست معین امور جوانان وهئیت همراهش، والی  ورییس اطلاعات و فرهنگ ، فعالان مدنی و شمار زیادی از جوانان هرات در ریاست اطلاعات و فرهنگ آن ولایت شرکت کردند و رییس اطلاعات وفرهنگ هرات دراین نشست گفت که جوانان برای شناخت بهتر همدیگر، نیاز مبرم به همسویی، همدیگرپذیری و همفکری دارد وباید همه دست‌هایی که برای سو استفاده از جوانان و برای جدایی طلبی و ایجاد نفاق در کار اند، کوته شود.
عبدالقیوم رحیمی والی هرات نیز در این نشست ابراز داشت که حق جوانان است تا رهبری پیشبرد امور در عرصه‌های مختلف به آنان سپرده شود، والی هرات به این باور است که در جوانان ظرفیت بالایی برای اجرای کار و مدیریت وجود دارد.
در این نشست اجمل شاه‌پور معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ، گفت که افراطیت امروز شامل حال جوانان شده است و این قشر از جامعه را متاثر ساخته است واین بزرگترین معضل است.
معین وزارت اطلاعات وفرهنگ، هرات را یکی از شهرهای پرافتخار کشور خواند وگفت که برنامه همگرایی و همبستگی جوانان را از آن آغاز کرده است، این نشست در سایر زون‌های کشور نیز برگزار خواهد شد.
شاه‌پور افراطیت را فرهنگ وارداتی خواند وگفت که قربانی آن رامتاسفانه جوانان می‌پردازند،  وی تاکید دارد که باید برای رفع آن دست به دست هم داده شود تاریشه افراطیت خشکانده شود.
فقر، بیکاری و اعتیاد نیز از دیگر مشکلاتی است که به دید معین امور جوانان، جوانان این کشور را در کام خود فرو برده است، وی ابراز می‌دارد که همه مسوولیت دارند تا برای رهایی از این معضلات اقدامات عملی صورت گیرد.
عدم دست‌ رسی کتله بزرگی از دختران و پسران افغان به تعلیم و آموزش نیز از مواردی بود که شاه‌پور به آن اشاره کرد. وی تاکید کرد: مشترکا باید تلاش کنیم تا وحدت را در میان جوانان قوت بخشیم چون جوانان امروز جوانان دیروزنیستند ، جوانان باید از حق شان دفاع کنند، جوانان باید  منسجم شوند و برنامه‌های بزرگ برای ثابت کردن شان در جامعه ترتیب دهند.
همچنین معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ نوید داد که برنامه‌های بزرگی برای جوانان هرات خواهند داشت.ختم/حبیب سادات

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.