20 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

کارساخت میدان هوایی بین المللی ننگرهارآغازشد

کارساخت میدان هوایی بین المللی ننگرهارآغازشد

کابل /20 سرطان /باختر رییسان ادارۀ امورریاست جمهوری وادارۀ هوانوردی ملکی...

انفجاری جان سه کودک را درزابل گرفت

انفجاری جان سه کودک را درزابل گرفت

قلات/ 20 سرطان /باختر سه کودک درپی انفجاری امروزدرشهرقلات مرکز زابل...

 گرسنگی ناشی از کرونا بیشتر از خود این ویروس قربانی خواهد گرفت

گرسنگی ناشی از کرونا بیشتر از خود این ویروس قربانی خواهد گرفت

برلین/ دویچوله/ ۲۰ سرطان/ باختر بنا بر یک گزارش در اثر...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

محمد اشرف غنی رییس جمهوری: ما به تماشایی فضای گردهم آمده‌ایم که هنر در برابر جنگ و خشونت قرار دارد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ 19 میزان باختر
محمداشرف غنی رییس ‌جمهوری اسلامی افغانستان، دیروز در مراسمی که زیر عنوان "گالری هنر برای صلح" در قصر چهارچنار ارگ برگزار شده بود، اشتراک و سخنرانی کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر،  دراین مراسم رییس جمهور انسان مبتکر را حلقه‌ وصل تشبث دولت و جامعه‌ی مدنی خواند و از خالد دیانی و زهرا دیانی به‌خاطر ابتکارها شان تشکر کرد که با فعالیت‌های رضاکارانۀ مدنی و نقش فعال شان در دولت، تشبث را با هم یکجا کردند.
رییس جمهور ابراز آرزو کرد که هیچ افغان خود را به یک ساحه محدود نکند، بلکه چند بُعدی فکر کند. وی افزود: خشونت ما را احاطه کرده است، اما فکر افغانان ‌هیچ‌گاه تابع خشونت نمی‌شود.
رییس جمهور گفت که امروز ما به تماشای فضایی گردهم آمده‌ایم که هنر در برابر جنگ و خشونت عرض وجود کرده است و این پیام را می‌دهد که جنگ نه، بلکه صلح پایدار، راه حل است و ما در این عرصه به فکر مبتکر نیاز داریم.
رییس جمهور کشور گفت: راه هایی که طی ‌شده است نتیجه نمی‌دهد؛ راهی را انتخاب کنید که دیگران انتخاب نکرده باشند. راه ابتکار خطر دارد، اما نتایج آن به مراتب بهتر است و امید است که نسل شما، نسل مبتکر در عرصه‌ صلح باشد.
محمداشرف غنی گفت که شهروند مسوول وظیفه خویش را به دولت، بخش خصوصی و جامعۀ مدنی واگذار نمی‌کند، بلکه خود را مسوول احساس کرده و حقوق شهروندی خود را جدی می‌گیرد. برعکسِ رژیم‌های شاهی و دیکتاتوری، مالکیت جمهوریت و قانون اساسی از آن مردم است و مالکیت درجه اول جمهوری اسلامی افغانستان، از شهروندان مسوول کشور است.
الهام‌عمر هوتکی رییس عمومی اداره‌ تدارکات ملی به‌خاطر حمایت رییس‌جمهور از بخش خصوصی، اداره‌ تدارکات ملی و دستاوردهای کارمندان آن تشکر کردو گفت که توجه رییس جمهور سبب شد تا از قاچاق آهن پاره های بازمانده از جنگ جلوگیری شود که در نتیجۀ آن، چندین فابریکه‌ ذوب آهن ایجاد شد و همچنان به تولیدات داخلی، ۲۵ در‌صد ترجیح داده شد.
وی از تلاش‌ها، مهارت‌ها و هنر خالد دیانی در خصوص استفاده از آهن‌ پاره‌های بقایای جنگ در دیوار صلح و جمهوریت که به نمایش گذاشته شد و همچنان از تلاش‌ها و کارکردهای وی در خارج از کشور، تشکر کرد.
بعد رییس‌جمهوری همراه با اعضای کابینه، اراکین بلند رتبۀ دولتی و شماری از سفرای کشورهای خارجی و نمایندگان کوردیپلماتیک مقیم کابل از "گالری هنر برای صلح" که در کنار برج ساعت و قصر دلگشا تدویر یافته بود، دیدن کردند.
سپس خالد دیانی و زهرا دیانی صحبت کردند و با خوش‌آمدید به اشتراک کنندگان این مراسم، از توجه رییس جمهور به هنر تشکر کردند.
آنان در مورد کارکردها و دستآوردهای هنر خویش معلومات دادند و گفتند که در خصوص استفاده از آهن پاره‌های به جامانده از جنگ، برای انعکاس بیشتر هنر تلاش می‌کنند و صلح یگانه خواست آنان است. احمد ضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.