مشاور امنیت ملی: حمایت از آزادی بیان و حفاظت از شهروندان وظیفه ماست

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ ۲۳ میزان/ باختر
داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی امروز با نظرمحمد مطمین آگاه امور سیاسی وشماری از فعالان مدنی گفت  که دولت افغانستان متکی بر قانون است و به تمام اصولی متعهد است که به وسیله قانون وضع شده است.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی مشاور امنیت ملی به آژانس باختر، داکتر حمدالله محب همچنان گفت که آزادی‌بیان یکی از این اصول است و هیچ‌ کس را نمی‌توان بدون دلیل از آن محروم کرد.
دراین دیدار نظرمحمد مطمئن بیان کرد که زندگی‌‌ اش به دلیل سخنرانی‌ها و نظریاتش در خطر است و جمعه گذشته مورد سوی‌قصد قرار گرفته است.
مشاور امنیت ملی حادثه مذکور را تاسف‌بار خواند و بر تحقیقات جدی در این رابطه تاکید کرد.
وی اظهارکرد که تامین امنیت زندگی مردم اولویت و وظیفه حکومت است و این برای همه‌یی انجام می‌شود، که بطور مسالمت آمیز به زند‌گی شان می‌پردازند.
هر یک از اشتراک‌کنندگان در نشست نگرانی‌های خود را با مشاور امنیت ملی در میان گذاشتند و خواهان همکاری شدند. داکتر محب گفت که مشکلات را بررسی می کند و در همه اموری‌که آنان برای رفاه و پیشرفت کشور انجام می‌دهند، از آن حمایت می کند.
وی صلح را جدی‌ترین نیاز افغانستان خواند و خواست که این امر مستلزم تلاش و همکاری صادقانه هر افغان است. وی افزود برای رفاه و آرامش مردم در هر موقعیت نیاز است که احساس مسوولیت شود و جلو معامله‌ها و جنگ علیه افغانان  گرفته شود. نالان

back to top