22 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سی وسه زندانی طالب از زندان قندهار رها شدند

قندهار/ ۲۲ سرطان /باختر مقامات درقندهار از رهایی سی وسه زندانی...

خطیب یک مسجد شریف درغور به شهادت رسید

فیروزکوه/ ۲۲ سرطان باختر افراد مسلح موترسایکل سواردیروزیک خطیب مسجد را...

مشکلات شماری ازشرکت های دولتی به بحث گرفته شد

مشکلات شماری ازشرکت های دولتی به بحث گرفته شد

کابل / ۲۲ سرطان /باختر نشست هیئت نظار شرکت های دولتی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

رونمایی از چهار اثر علامه صلاح الدین سلجوقی در هرات

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

شهرهرات/۱۱قوس/ باختر
همزمان با افتتاح سالون علامه صلاح الدین سلجوقی وتدویر نمایشگاه چشم ‌انداز افغانستان از دریچهٔ دوربین استاد محمد علم غواص، از چهار اثر استاد نیز در شهرهرات رونمایی شد.
عبدالقیوم رحیمی٬ والی هرات از خدمات علمی و فرهنگی استاد غواص به نیکی یاد ‌آوری کرد و از ارادهٔ قوی‌اش برای احیای جایگاه تاریخی و فرهنگی هرات اطمینان داد.
والی هرات همکاری کشور ترکیه در قسمت حفظ بناهای تاریخی را ارزنده خواند و از گشایش قنسولگری ترکیه درآن ولایت در آینده نزدیک استقبال کرد.
در جریان مراسمی که با حضور جمعی از فرهنگیان در تالار استاد صلاح الدین سلجوقی در شهر هرات برگزار شد، آریا رووفیان٬ رییس اطلاعات و فرهنگ هرات از کارنامه های فرهنگی و ادبی محمد علم غواص یاد کرد و افزود: جای چنین شخصیت های مطرح ادبی، در محافل ادبی خالی است.
رووفیان خواهان همکاری موسسات ملی و بین المللی برای حفظ ارزش های ملموس تاریخی و فرهنگی درآن ولایت شد و افزود: در چند ماه گذشته نزدیک به دوصد میلیون افغانی از بودجه دولت افغانستان در زمینه بازسازی بناهای تاریخی هرات هزینه شده است که در پنجاه سال اخیر سابقه نداشته است.
داکتور علی ارغون چینار، رئیس دفتر تیکا در غرب کشور گفت که بازسازی تالار علامه سلجوقی؛ نمایشگاه آثار عکس استاد غواص نیز افتتاح شده است.
به بیان چینار در کنار این، چهار اثر استاد غواص؛ در غالب یک کتاب هم چاپ شده است.
چاپ کتاب مجموع چهار اثر استاد غواص، بازسازی سالن علامه صلاح الدین سلجوقی و نمایشگاه چشم انداز افغانستان از دریچه دوربین استاد، براساس تقاضای ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات با همکاری مالی و تخنیکی آژانس همکاری های کشور ترکیه (تیکا) صورت گرفته است.
محمد علم غواص از شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی، نویسنده و ادیب مطرح کشور بود که حدود سی سال قبل به عمر شصت‌وهفت سالگی در شهرهرات درگذشت. حبیب سادات

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.