19 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حمله کنندگان برکندک محافظت عامۀ غزنی سرکوب شدند

حمله کنندگان برکندک محافظت عامۀ غزنی سرکوب شدند

غزنی / ۱۸ اسد / باختر پس از نزدیک به دوساعت...

اطلاعیۀ وزارت کار و امور اجتماعی

کابل / ۱۸ اسد / باختر به دلیل تکمیل نشدن اجندای...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

نمایشگاه صنایع دستی زنان افتتاح شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/12قوس
آمریت حمایت از زنان در خدمات ملکی وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز نمایشگاه صنایع دستی زنان به مناسبت روز جهانی مبارزه دربرابر خشونت علیه زن و کار زار شانزده روزه آن  در مرکز تجارتی بابر شاه افتتاح کرد .
به گزارش خبرنگار آژانس باختر٬ در مراسم افتتاح این نمایشگاه پوهنیارسیده مژگان مصطفوی معین گرځندوی، مالی واداری وزارت اطلاعات وفرهنگ در رابطه به پدیده خشونت به تفصیل صحبت کردوگفت که وزارت اطلاعات وفرهنگ در کارزار 16روزه و راه اندازی برنامه های متعدد می کوشد در راستای کاهش خشونت در برابرزنان گام مثبت بردارد.
مصطفوی بر بحث آگاهی دهی عوامل خشونت تاکید کردو گفت: بخش جندر وزارت اطلاعات وفرهنگ برنامه های مختلفی را در این عرصه در نظر گرفته است.
وی از رسانه ها خواست با پوشش قرار دادن این برنامه های رسالت شان را در راستای مبارزه با خشونت دربرابر زنان بجا آرند.
وی همچنان بر استقلال اقتصادی زنان تاکید کردوافزود که زنان که توانمندی اقتصادی دارند میتوانند براعاده حقوق خود بیشتر تلاش کنند و به اقتصاد خود وخانواده خود موثر واقع شوند وی راه اندازی نمایشگاه های صنایع دستی را ، بهترین شیوه برای فروش فرآورده های دستی  زنان دانست.
محبوبه سعادت آمر حمایت از زنان در خدملکی وزارت اطلاعات و فرهنگ در رابطه به کاهش خشونت در برابر زنان صحبت کرد و گفت: بیاید علیه خشونت این پدیده زشت دست به دست هم  بدهیم و علیه آن مبارزه کنیم تا دیگر شاهد خشونت در برابر زنان نباشیم و کشور عاری از خشونت داشته باشیم.
وی هدف از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی زنان را ، حمایت از زنان صنعتگر، رشد اقتصادی و اجتماعی آنان در کشور دانست.
فوزیه مالک شرکت پروسس مواد غذایی افغان که از 17 سال به اینسو در این بخش کار می کند راه اندازی نمایشگاه ها را ستود و گفت نمایشگاه وسیله برقراری ارتباط با مردم است از همین طریق فرصت بازاریابی فراهم می شود .
وژمه سادات از شرکت الماس سادات بازار ثابت را عامل عمده فروشی خوب فرآورده های زنان دانست  و از حکومت تقاضا کرد که درپی ایجاد بازار های دایمی باشد.
در این نمایشگاه که سه روز ادامه دارد  زنان در چهل غرفه محصولات شان را به فروش گذاشته اند.فرزانه

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.