28 جدی 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تیم ملی کرکت کشور شگفت انگیز درخشید

تیم ملی کرکت کشور شگفت انگیز درخشید

کابل /۲۸جدی /باختر پیروزی تیم ملی کرکت زیرنوزده سال کشور دربرابر...

اخبارکوتاه ازدنیای فوتبال

کابل /۲۸جدی/ باختر سرمربی تاتنهم نمی خواهد ارکس سون را ازدست...

 طالبان روی مراسم امضای توافقنامه صلح با خلیلزاد بحث کرده اند

طالبان روی مراسم امضای توافقنامه صلح با خلیلزاد بحث کرده اند

دوحه/ وی او ای/ 28 جدی/ باختر گروه طالبان ادعا کرده...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتحسینه صافی : جوانان آینده سازان کشور اند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/۱۶ قوس/باختر
حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ در دیدار با پروفیسور امانی لوبس رییس پوهنتون اسلامی شریف هدایت جارکاتا بر تبادل علمی و فرهنگی میان دو کشور تاکید کردد.
در این ملاقات رییس پوهنتون اسلامی آموزش جوانان را موضوع مهم پنداشت و افزود که باید تعریف درست از دین مقدس اسلام داشته باشیم. او انکشاف جامعه و صلح سرتاسری را مستلزم آگهی و بلند بردن ظرفیت علمی جوانان عنوان کرد.
رییس پوهنتون اسلامی بر تجدد در سیاست و حکومت در جوامع اسلامی صحبت کرد و علاوه داشت که از این طریق می توان تعریف بهتر از اسلام برای جوانان خود داشته باشیم. او همچنان افزود که 15 محصل افغان مصروف فراگیری تحصیل در این پوهنتون می باشند.
سپس حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ در صحبت های شان از فرهنگ مشترک اسلامی میان دو کشور یاد آور شد و افزود که باید جوانان را از ارزش های اسلامی آگاه ساخت و روی این قشر از جامعه سرمایه گذاری کرد تا باشد تعریف درست از دین مبین اسلام در اذهان جوانان تقویت یابد.
سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ اسلام را مذهب صلح، همبستگی، صبر و حوصله تعریف کرد و بر سرمایه گذاری روی تحصیلات جوانان تاکید کرد. او همچنان بر ایجاد زمینه های تحصیلی در بخش های مختلف پوهنتون های کشور اندونیزیا صحبت کرد وافزود که امید بخشیدن به جوانان دربخش آموزش می تواند آنها را در رسیدن به اهداف شان کمک کند و باید به مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جوانان رسیدگی صورت گیرد .
حسینه صافی همچنان بر تبادل فرهنگی میان جوانان و محصلان هر دو کشور تاکید کرد و افزود که با امضا تفاهمنامه می توان زمینه های تحصیلی جوانان را از طریق بورسیه ها مساعد کرد.ختم/شوخک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.