03 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مولوی رحمت الله اندړبه‌ صفت سخنگوی دفترشورای امنیت ملی تعیین شد

کابل/ ۳ میزان / باختر به اساس حکم رییسجمهوری اسلامی...

 بیست وششمین سال شهادت قهارعاصی درپنجشیرگرامی داشته شد

بیست وششمین سال شهادت قهارعاصی درپنجشیرگرامی داشته شد

بازارک ۳میزان باختر ازبیست وششمین سالروز شهادت...

مسابقات لیگ برتر فوتبال آغاز شد

مسابقات لیگ برتر فوتبال آغاز شد

کابل/ 3 میزان/ باختر مسابقات لیگ برترامسال فوتبال افغانستان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

حسینه صافی : فرهنگ انعکاس دهنده هویت ملی جامعه است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

شبرغان/21قوس/ باختر
حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ در دیدار شان با وزیر معارف و فرهنگ اندونیزیا فرهنگ را شاخص مهم در تامین و توسعه روابط فرهنگی عنوان کرد.
سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ بر عقد تفاهمنامه های دو جانبه در عرصه های فرهنگ و هنر، توریزم، نشرات و جوانان تاکید کرد  تا باشد از این طریق زمینه آموزش و فراگیری تحصیلات عالی برای جوانان در این بخش ها مساعد شود.
سپس وزیر معارف و فرهنگ اندونیزیا در صحبت های شان از برنامه های آموزشی و بورسی های تحصیلی برای افغانستان معلومات ارائه کرد افزود که اندونیزیا از دو دهه بدینسو زمینه تحصیلات و آموزش را برای جوانان افغان مساعد است  که در آینده نیز این روند ادامه خواهد داشت .
او همچنان بر طرح غنامندی کتابخانه ها میان پوهنتون های دو کشور صحبت کرد و بر ایجاد ساختار فرهنگی به سطح وزرا جهت بحث و تبادل نظر روی موضوعات فرهنگی در منطقه صحبت کرد.
حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طرح غنامندی کتابخانه ها از سوی وزیر معارف و فرهنگ اندونیزیا را مهم پنداشت و افزود افغانستان پس از جنگ خواهان توسعه و انکشاف در عرصه های مختلف است و تدویر همچو نشست ها گام مهم در راستای تحکیم و توسعه راوابط دارد .
امروز افغانستان جوانان مستعد و تحصیلکرده دارد و نقش آنان در آینده افغانستان تاثیر گذار است . در اخیر سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ از تدویر هفته فرهنگی به مناسبت 66 سالگرد دوستی افغانستان و اندونیزیا یاد آور شد که از این طریق برنامه های متعدد فرهنگی از سوی فرهنگینان و هنرمندان هر دو کشور برگزار خواهد شد.
او همچنان از همکاری های همه جانبه جمهوری اندونیزیا در عرصه های مختلف با حکومت افغانستان ابراز امتنان کرد  و بر تقویت بیشتر آن تاکید کرد.

 

Last modified on ??????? ، 21 ??? 1398 ، 10:06

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.