04 دلو 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ده ها کیلو گرام مواد مخدر در لوگر ضبط شد

ده ها کیلو گرام مواد مخدر در لوگر ضبط شد

پل علم/ 4 دلو/ باختر نظامیان در لوگر یکصد و شصت...

بازداشت یک دسته سه نفری دزدان از شهر کابل

بازداشت یک دسته سه نفری دزدان از شهر کابل

کابل/ ۴ دلو/ باختر پولیس کابل شام دیروز در پی یک...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتحسینه صافی برتحکیم و گسترش روابط فرهنگی میان افغانستان و مصرتاکید کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ 23 قوس/باختر
حسینه صافی سرپرست وزارت طلاعات وفرهنگ امروز دردیدار با معاون و قونسل سفارت مصر درکابل روی تحکیم و گسترش مناسبات فرهنگی بحث کرد.
به گزارش خبرنگارآژانس باختر: دراین دیداردررابطه به تحکیم و گسترش مناسبات فرهنگی میان دوکشور بحث صورت گرفت و قونسل سفارت مصر ، ازآمدن هیئت از متخصصان عرصه باستانشناسی مصر به کابل، به منظور آموزش کارمندان ریاست باستانشناسی برای دوهفته و دعوت هیئت چهارنفری یی ازمتخصصان باستانشناسی افغانستان به آن کشور، توضیح داد.
همچنان دراین دیدار روی تفاهمنامه همکاری در راستای فرهنگ - هنر و توریزم و نشرات نیزصحبت صورت گرفت .
به همین ترتیب قونسل مصر درکابل دررابطه به برنامه آموزش زبان عربی که سوی استادان مصری برای شماری از کارمندان وزارت اطلاعات فرهنگ دریک دوره کمتر از یک سال آموزش داده اند و اکنون به پایان رسیده است٬ نیز معلومات داد.
او تاکید کرد که درصورت علاقه مندی وزارت اطلاعات وفرهنگ به برگزاری دور دوم برنامه آموزش زبان عربی برای کارمندان این وزارت همکاری خواهند کرد.
حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ ازهمکاری سفارت مصر با وزارت اطلاعات وفرهنگ به ویژه درزمینه آموزش زبان عربی برای شماری از کارمندان مربوط تشکر کرد و برتحکیم و گسترش روابط فرهنگی میان دوکشورتاکید کرد .
همینگونه پوهاند محمد رسول باوری معین فرهنگ و هنروزارت  اطلاعات وفرهنگ تقدیرنامه این وزارت را به دکتورابراهیم کامل استاد پوهنتون الازهر مصر که درآموزش زبان عربی برای شماری از کارمندان وزارت اطلاعات وفرهنگ همکاری کرده است واکنون دوره ماموریتش درافغانستان به پایان رسیده است ، اعطا کرد . احمدضیا احمدی 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.