25 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سیلاب ها در کوریای شمالی جان ۲۲ نفر را گرفت

سیلاب ها در کوریای شمالی جان ۲۲ نفر را گرفت

پیونک یانگ/ وی او ای/ ۲۴اسد/باختر کمیتهٔ بین المللی صلیب سرخ...

مقامات امریکایی: میلیون‌ها دالر و صدها حساب دهشت افگنان ضبط شد

مقامات امریکایی: میلیون‌ها دالر و صدها حساب دهشت افگنان ضبط شد

واشنگتن/وی او ای/ ۲۴ اسد/ باختر وزارت عدلیه امریکا امروز ...

۷۴ سالگی تاسیس پاکستان زیر سایۀ کرونا تجلیل شد

۷۴ سالگی تاسیس پاکستان زیر سایۀ کرونا تجلیل شد

اسلام‌آباد / ایرنا /۲۴اسد/باختر پاکستانیان امروز ، هفتاد و چهارمین...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

پیام محمد طاهر زهیر سرپرست ونامزد وزیر وزارت اطلاعات وفرهنگ به مناسبت فرارسیدن عید سعید اضحی

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ 9 اسد/ باختر

فرارسیدن عید سعید اضحی، عید ایمان و امتحان را به مردم متدین افغانستان وهمچنان همۀ مسلمانان جهان از صمیم قلب تبریک وتهنیت عرض می دارم.

عید سعید اضحی که با ایمان و امتحان بی مانند ابراهیم خلیل الله و فرزند نازنینش اسماعیل ذبیح الله گره خوره است، در حقیقت نمادی است از قربانی و فداکاری جهت کسب رضای پروردگارعالمیان و به جا آوردن امر و فرمان آن ذات بزرگ.

عید افزون بر بُعد عقیدتی اش، پیام بزرگ اجتماعی نیز باخود دارد. عید در حقیقت جشن صلح و آشتی است، جشن اخوت و برادری است، جشن دور کردن همۀ  نفرت ها، کدورت ها و کینه توزی هاست، جشن  شفقت، محبت، صمیمیت و همدیگر پذیری است.

برای مردم افغانستان به عنوان ملتی که در دوره های مختلف تاریخ بیشتر از دیگران به خاطر دفاع از ارزش های دین مقدس اسلام قربانی داده است و بهترین فرزندانش را در این راه نذرانه کرده است، هم بُعد عقیدتی عید و هم پیام اجتماعی آن از اهمیت ویژه یی برخوردار است. ما امروز به همدیگر پذیری، صلح و آشتی بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم. ما از اعلام آتش بس در جریان عید استقبال می کنیم و تمنا داریم که این آتش بس بعد از عید نیز دوام کند و به یک آتش بس دایمی در کشور مبدل شود و راه برای آغاز و دوام گفت و گوهای صلح میان افغانان باز شود.

ما امسال از عید سعید اضحی در شرایط دشوار کرونایی استقبال می کنیم. متاسفانه تهدید شیوع ویروس کرونا هنوز برطرف نشده است و سلامت وزندگی مردم ما را تهدید می کند. این  یک مسوولیت دینی، ملی و اخلاقی ماست که در ایام عید همۀ سفارش ها و توصیه های صحی را رعایت کنیم و به این گونه زندگی خود و دیگران را از تهدید این بیماری واگیر نجات دهیم.

در پایان، بار دیگر عید سعید اضحی را به همۀ هموطنان عزیز وگرامی تبریک می گویم و برای خدمت‌گزاری به فرهنگ غنامند افغانستان، دفاع وحراست از ارزش های فرهنگی ، آزادی بیان و رسانه ها، حقوق جوانان و جاذبه های سیاحتی ورشد سیاحت درکشور زیبا، تاریخی و باستانی مان، تعهد قوی خویش را تجدید می کنم.

=========== 

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.