02 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

وزارت امور خارجه نودمین سالگرد روزملی دولت عربستان را تبریک گفت

وزارت امور خارجه نودمین سالگرد روزملی دولت عربستان را تبریک گفت

کابل /2 میزان /باختر پیام وزارت امور خارجۀ افغانستان به مناسبت...

چنگ زدن به منافع ملی راه رسیدن به صلح را هموار می کند

کابل/ ۲ میزان /باختر معضل افغانستان٬گره پیچیده است که نباید...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

پیام محمد طاهر زهیر سرپرست و نامزد وزیر وزارت اطلاعات و فرهنگ به مناسبت روز جهانی جوانان

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل / ۲۲ اسد / باختر

روز جهانی جوانان را به همۀ جوانان کشور عزیز مان افغانستان، از صمیم قلب تبریک و تهنیت می گویم. ما امسال این روز خجسته را در شرایطی گرامی می داریم که تلاش ها به خاطر رسیدن به صلح باعزت و پایدار در کشور افزایش وانسجام بیشتر یافته است و لویه جرگۀ مشورتی صلح که چند روز قبل  در کابل برگزار شد و در آن به شمول جوانان، نمایندگان اقشار مختلف مردم افغانستان اشتراک کرده بودند، فیصله های  تاریخی و سرنوشت سازی در راستای رسیدن به صلح اتخاذ کرد.

بدون هیچ تردیدی، جوانان در روند صلح نقش تعیین کننده دارند و بدون اشتراک و سهمگیری فعال، گسترده و خلاق آنان دراین روند، تامین صلح در  کشور ناممکن است. مردم افغانستان امیدواراند که با نقش فعال جوانان صلح پایدار درکشور تامین شود. همچنان نقش جوانان در مرحلۀ بعد از رسیدن به صلح که وظیفۀ دشوار بازسازی و توسعۀ زیرساخت های اقتصادی کشوردر برابر ما قرار خواهد داشت، نیز خیلی برجسته و حتا تعیین کننده است. ما باور داریم که جوانان ما با روحیۀ عالی وطندوستی ، هم در روند تامین صلح و هم د ر روند بازسازی ویرانه های ناشی از جنگ، نقش، مسوولیت و رسالت بزرگ شان را به گونۀ عالی انجام خواهند داد.

جلالتمآب محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان در پیام شان به مناسبت روز جهانی جوانان خاطر نشان کردند که معینیت امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ به ریاست دفتر مقام عالی ریاست جمهوری انتقال داده می شود و بست دستیار خاص رییس جمهوری در بخش توانمند سازی جوانان ایجاد می شود.  جلالتمآب رییس جمهوری اسلامی افغانستان همچنان به جوانان کشور مژده داد که تا چهل وپنج روز دیگر شورای عالی جوانان کشور نیز ایجاد می شود و اولین جلسۀ آن با اشتراک نمایندگان جوانان همۀ ولایت های کشور برگزارخواهد شد. همچنان به خاطر حمایت از نوآوری ها و ابتکارات جوانان خلاق و مبتکرصندوقی ایجاد خواهدشد.

وزارت اطلاعات و فرهنگ این ابتکارات  و تصامیم را نماینگر عنایت و توجۀ ویژۀ جلالتمآب محمد اشرف غنی رییس جمهوری به جوانان کشور می داند و از آنها استقبال، حمایت و پشتیبانی می کند.

در پایان، بار دیگر روز جهانی جوانان را به همۀ جوانان کشور تبریک می گویم و از بارگاه خداوند متعال  برای آنان در همه عرصه های زندگی موفقیت های بیشتری تمنا می  کنم.

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.