01 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ريیس جمهوری با نمایندۀ خاص ملل متحد برای افغانستان، دیدارکرد

ريیس جمهوری با نمایندۀ خاص ملل متحد برای افغانستان، دیدارکرد

کابل/۳۱سنبله/باختر محمد اشرف غنی ريیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از...

رییس جمهوری: صلح حق اساسی و بشری تمام مردم دنیا وازهمه زیادترمردم افغانستان است

رییس جمهوری: صلح حق اساسی و بشری تمام مردم دنیا وازهمه زیادترمردم افغانستان است

کابل/ ۳۱ سنبله/ باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

محمدطاهر زهیر سرپرست و نامزد وزیر اطلاعات و فرهنگ به ولایت هرات سفر کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل / ۲۳ اسد / باختر
محمدطاهر زهیر سرپرست و نامزد وزیر اطلاعات و فرهنگ امروزبه هرات سفرکردو با داکتر غلام داوود هاشمی سرپرست آن ولایت دیدار کرد.
در این دیدار هاشمی، سفرمحمدطاهرزهیربه آن ولایت را خیرمقدم بیان کردو نقش وزارت اطلاعات و فرهنگ را در حمایت از تقویت فرهنگ اصیل افغانی و فرهنگ ‌سازی مهم عنوان کرد و خواستار توجه بیشتروزارت اطلاعات وفرهنگ در زمینه های مورد نظر شد.
سرپرست ولایت هرات ازمحمد طاهر زهیر خواست که با توجه به اهمیت و قدمت آبدات تاریخی هرات، این ولایت را مورد توجه بیشتر قرار دهد.
دراین دیدار محمد طاهر زهیر سرپرست و نامزد وزیر اطلاعات و فرهنگ، هرات را نگین آسیا عنوان کرد و گفت: این ولایت با جاذبه‌ های منحصر به فردی که دارد، باعث شده است، از منزلت خاص برخوردار باشد.
محمد طاهرزهیر، کمال‌الدین بهزاد را بنیادگذار هنر مینیاتوری اسلامی و از هنرمندان پیشکسوت و نامدار هرات عنوان کرد و از اقدام برای ثبت این میراث مهم هنری در سازمان یونسکو به مردم افغانستان اطمینان داد و گفت: یونسکو نیز از این اقدام استقبال کرده است .
سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ، از جامعۀ فرهنگی هرات در ارتباط به ابراز نگرانی شان در مورد ثبت هنر مینیاتوری اسلامی نیز قدردانی کرد.
درجریان این سفرقرار است که محمدطاهرزهیراز مقبرۀ کمال‌الدین بهزاد، مسجد جامع هرات، مصلی هرات، مزار امام فخرالدین رازی، مزار مولانا عبدالرحمن جامی وسایر ساحات تاریخی آن ولایت بازدید کند ووضعیت ساحات یاد شده را موردبررسی قراردهد. سادات

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.