01 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

نه طالب مسلح درهرات کشته شدند

نه طالب مسلح درهرات کشته شدند

هرات ۱ عقرب باختر نه طالب مسلح در جنگ با نظامیان...

بیماری کرونا درهرات افزایش یافته است

بیماری کرونا درهرات افزایش یافته است

هرات/ ۱ عقرب/ باختر یک صدو پنج مورد تازۀ بیماری کرونا...

نشست مجازی زنان گروه ۲۰ در عربستان برگزار شد

ریاض/ وی او ای/1 عقرب/باختر نشست زنان 'بیست اقتصاد بزرگ جهان'...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

ژورنالیزم تحقیقی ٬ عامل مهم در آسیب شناسی های محیط زیست

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر /5میزان
عزت الله صدیقی معین مسلکی اداره حفاظت محیط زیست٬ژورنالیزم تحقیقی را عامل مهم در آسیب شناسی های محیط زیست در کشور می داند.
به گزارش خبرنگارآژانس باختر ،عزت الله صدیقی در ختم کارگاه آموزشی گزارش دهی تحقیقی از محیط زیست که از سوی نهاد میدیوتیک افغانستان  در کابل راه اندازی شده بود٬ایجاد گزارش های تحقیقی وتخصصی  راعامل مهم در شناخت آسیبب و عواملی دانست که محیط زیست در کشور را تهدید می کند.
اوگفت: نشر چنین گزارش ها اثر گذار است وسبب تغییر  در جامعه می شود .
صدیقی افزود،متاسفانه درنهاد های تحصیلی کشورما٬ خبرنگاری به گونه تخصصی تدریس نمی شود و کسب دانش تخصصی در خصوص ایجاد گزارش های تحقیقی٬ با دشواری زیادی همراه است.
وی از نهاد های محیط زیست خواست که زمینۀ آموزش را به خبرنگاران فراهم کنند تا خبرنگاران با تحلیل های دقیق ومشخص بتوانند گزارش های اثر گذار تهیه ونشر کنند .وی همچنان به اشتراک کنندگان کارگاه وعده کرد که مواد آموزشی اداره حفاظت محیط  را در اختیار شان قرار دهد.
هاتف فقیر زاده نماینده نهاد میدیوتیک افغانستان در رابطه به حفاظت محیط زیست وبرنامه های این نهاد گفت: این نهاد با حمایت مالی دفتر (تیلو )از سه سال به این سو٬ شبکه خبرنگاران محیط زیست را در سطح کشور ایجاد وبا راه اندازی کارگاه های آموزشی وحضور  متخصصان ملی وبین المللی زمینه آگاهی های مسلکی را به خبرنگاران فراهم کرده است.
اسماعیل قاری زاده نماینده تیلو در رابطه به ارزش مستند سازی حقایق وحوادث از طریق تهیه ونشر گزارش های تحقیقی صحبت کرد وگفت که اذهان شهروندان واقعات را به شکل مستند بیشتر می پذیرد وژورنالیزم تحقیقی محیط زیست بهترین روش برای آگاهی دهی وایجاد تغییر است .
در این کارگاه آموزشی که پنج روز ادامه یافت٬به شمول کابل ۲۵ خبرنگار از هشت ولایت ٬ در آن شرکت داشتند که در آن چگونگی ایجاد گزارش های تحقیقی آموزش داده شد ودر اخیر شرکت کنندگان تصدیق نامه های فراغت شان را به دست آوردند. فرزانه نعمت

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.