27 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سرپرست وزارت معارف به پرسش های سناتوران پاسخ داد

سرپرست وزارت معارف به پرسش های سناتوران پاسخ داد

کابل باختر 26 جوزا سرپرست وزارت معارف درجلسه امروز مشرانوجرگه،...

141 کودک مصاب به سوراخ قلب به شفاخانه های دولتی معرفی شدند

141 کودک مصاب به سوراخ قلب به شفاخانه های دولتی معرفی شدند

کابل باختر 26 جوزا جمعیت هلال احمر افغانی با همکاری جمعیت...

نخستین جلسه کمیسیون ملی حمایت از حقوق طفل برگزار شد

نخستین جلسه کمیسیون ملی حمایت از حقوق طفل برگزار شد

کابل باختر26 جوزا اولین جلسه کمیسیون ملی حمایت از حقوق طفل...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتکشورچک دیوار اطراف موزیم ساحه یی لوگررا اعمارمیکند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر19 حمل
تفاهمنامهء همکاری امروز میان سید مصدق خلیلی معین فرهنگی وزارت اطلاعات وفرهنگ و سفیر جمهوري چک مقیم کابل، به امضاً رسید .
به گزارش خبرنگار آژانس باختر: به اساس این تفاهمنامه کشور چک به مصرف 130 هزاردالرامریکایی دیوار اطراف موزیم ساحوی ولایت لوگررا که درولسوالی محمد آغه آن ولایت ساخته خواهد شد، اعمارمیکند.
معین فرهنگی وزارت اطلاعات وفرهنگ، درمراسم امضای این تفاهم نامه درحالیکه عمراخان مسعودی رییس موزیم ملی کابل نیزحضورداشت، گفت: حفریاتی در ساحه مس عینک ولایت لوگرصورت گرفته وشمارزیادی آثاری به دست آمده ازآنجا باید درساحه مصئون انتقال داده شود و به این منظور درولسوالی محمد آغه ولایت لوگر حدود سی جریب زمین درجای مناسب به خاطر اعمارموزیم ساحه یی اختصاص داده شده است .
وی اضافه کرد که جمهوری چک با امضای این تفاهمنامه دیواراطراف آن موزیم را اعمارمیکند که کارآن درجریان سال روان آغازخواهد یافت. 
دراین مراسم سفیرجمهوری چک مقیم کابل گفت که برعلاوه این تفاهمنامه آن کشور علاقمند است که درعرصه های باستانشناسی با وزارت اطلاعات وفرهنگ کمک کند و افزون برآن، آماده اند که درآینده برنامه های آموزشی رابرای کارمندان باستانشناسی آن وزارت برگزارکنند.
وی ضمن تاکید برتداوم روابط فرهنگی میان دوکشور، ابرازعلاقمندی کرد که به تفاهم دولت افغانستان، آثار مس عینک لوگررا درسال های آینده درموزیم پراگ جمهوری چک به نمایش خواهند گذاشت. 
معین فرهنگی وزارت اطلاعات وفرهنگ با قدردانی از همکاری جمهوری چک، ابراز امید واری کرد که این برنامه آغازی باشد برای همکاری های موثربعدی میان جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری چک ، درزمینه های فرهنگی به خصوص حفظ میراث های فرهنگی کشور.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.