17 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

افغانستان با راه آهن به بندر چابهار ایران وصل می‌شود

افغانستان با راه آهن به بندر چابهار ایران وصل می‌شود

تهران/ وی او ای/ ۱۷ سرطان / باختر ایران کار ساخت...

وزارت داخله درمصرف تیل ومهمات صرفه جویی کرده است

کابل /17 سرطان /باختر وزارت امور داخله با آوردن اصلاحات دربخش...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

مروری به نشرات روزنامه های دولتی 6 سنبله که در پایتخت به چاپ می رسد.

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 6 سنبله باختر
مروری به نشرات روزنامه های دولتی  6 سنبله  که در پایتخت به چاپ می  رسد
روزنامه های اصلاح، هیواد و انیس درشماره های امروزی شان درکنار چاپ اخبار و گزارشها از وقایع داغ روز،  به نشر مطالب دینی ، سیاسی، نظامی ، فرهنگی ، ادبی، هنری و ورزش پرداخته اند.
سرمقابه روزنامه اصلاح در صفحه دوم آن زیر عنوان « تامین امنیت مطمئن، شرط اساسی انتخابات شفاف، عادلانه و آزاد»  بچاپ رسیده ونویسنده آن نگاشته که انتخابات  شفاف ، عادلانه و آزاد در فضای نا امنی و خشونت برگزار شده نمیتواند.
چون در یک چنین فضایی زمینۀ تقلب، زیر پا کردن قوانین، بهره گیری زورمندانه، سو استفاده به نفع شخص و یا گروه  و کم از کم مشارکت شهروندان مهیا بوده میتواند که هریک  تاثیرات خود را برفرآیند و بعداً  درنتایج انتخابات برجای بگذارد.
مطلبی دیگری زیرعنوان  برای اشتغال و فن آموزی جوانان کشور ما باید برنامه های عملی طرح گردد، در همین صفحه  اصلاح به چشم  میخورد و درآن تذکر داده شده که جوانان درهر جامعه و کشوری نیروهای پوینده و بالنده بوده و سرنوشت هرکشوری بر آن منوط بوده است.
سایر مطلب اصلاح زیانی عنوانها منتشر شده اند، عملیاتهای خود سر نیروهای خارجی باید متوقف شوند، بازتاب سفر حامدکرزی در رسانه های پاکستان، معرفی کوتاه  کعبه شریف، و ضعیت فرهنگی  وفکری در افغانستان بسیار قوی و ثروت مند است، جنگ اندازی سگ ها عمل بسیار سؤ و ظالمانه است.
اصلاح صفحات 4 و 5 خود را به چند مطلب فرهنگی وهنری اختصاص داده  و در صفحات 6 و 7 آن مطالب معلوماتی ، ورزشی و اقتصادی به چاپ رسیده اند.
هیواد روزنامه دیگریست که سرمقاله آن زیرعنوان « اسلام آباد باید به خواست های کابل گردن نهد» منتشر شده و نویسنده آن نوشته است این بنار شاید سفرحامدکرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان به پاکستان نتیجه  مثبت داشته باشد،زیرا از یکسو پاکستان در منطقه و جهان بخاطر بدست آوردن اهداف سو  خود به تربیه  وحمایت از دهشت افگنان بدنام و تجرید شده و از جانبی ملت ها نمیتوانند تحمل دشمن همیشگی  را داشته باشند.
سایر  صفحه دوم هیواد تحت این  عناوین به چشم میخورند، این بار مقامات پاکستانی تعهدات خود را در برابر  افغانستان عملی خواهندکرد، توطیه پر از اهداف شوم حلقات مغرض علیه افغانستان واحد، امید است سفر حامدکرزی به پاکستان دست آوردهای خوبی داشته باشد و مشارکت مردم در انتخابات نقش تعیین کننده دارد.
صفحه سوم هیواد به صحت و زنده گی اختصاص یافته که درآن مطالب خواندنی درمورد صحت و پیشگیری از مریضی را می خوانید .
درصفحه چهارم و پنجم هیواد مطالب جالب ادبی و فرهنگی به ملاحظه می رسد و در صفحات شش و هفت آن اخبار مطالب سپورتی و نیز مصاحبه جنرال عبدالرحمن معقول رییس عمومی ثبت و احوال نفوس به چاپ رسیده است.
سرمقاله انیس درصفحه نخست آن زیر عنوان " شانس نهایی فراروی پاکستان " تحریر گردیده و نویسنده آن نگاشته مردم افغانستان که سالهاست از گزند طرح ها و برنامه های مداخله جویانه نظامیان پاکستانی رنج میکشند و همواره از مردم و حکومت آن کشور خواسته اند که به جای حمایت ازجنگ و نا امنی به کاروان صلح و سازنده گی در افغانستان بپیوندند و به خاطر تحقق این آرزو حامدکرزی رییس جمهورکشور مان سفر های متعدد به اسلام آباد انجام داد و هر بار زمامداران پاکستان در ملاقات ها و دید وادیدهای شان وعده های همکاری های زیادی میدادند ، و عده هایی که باگذشت زمان به فراموشی می رفت .
درصفحه دوم این روزنامه مطالب خواندنی زیر این عنوان ها به چشم میخورند، نظامیان افغان در ترکیه مانور اجرا کردند و آگاهان سیاسی گفته اند تحقق این گونه برنامه ها کشورهای منطقه را باهم نزدیک میسازد و تحکیم روابط حقیقی را با آرامی بمیان آورید.
همچنان درهمین صفحه انیس مصاحبه رییس عمومی ترافیک به چاپ رسیده است .
انیس درصفحه سوم مضامین زیر این عنوان ها را منتشر کرده است ، معلولین را دستگیری و معاونت کنیم ، تلاش پاکستان برای مذاکرات صلح خواست زمان و ورزشکاران کورش از مسابقات آسیایی سه مدال را بدست آوردند.
صفحات 4 و 5 انیس به مطالب هنری اختصاص یافته و درصفحه 6 مضمونی معلوماتی درمورد مرض فلج اطفال به نشر سپرده شده است.

Last modified on ???????? ، 6 ????? 1392 ، 10:32

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.