30 حمل 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

بازداشت سه طالب مسلح درهرات

بازداشت سه طالب مسلح درهرات

شهرهرات 30 حمل باختر سه تن به اتهام عضویت در گروه...

ادامه رقابت های لیگ برتر کرکت هندوستان

ادامه رقابت های لیگ برتر کرکت هندوستان

کابل 30 حمل باختر تیم های حیدر آباد و پنجاب با...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتراه اندازی آزمون حکومت آموزشی جوانان ازسوی وزارت اطلاعات وفرهنگ

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

شهرهرات 27 دلو باختر
دور اول امتحان حکومت آموزشی جوانان در ریاست اطلاعات وفرهنگ ولایت هرات راه اندازی شد.
پس از تلاش های فراوان در ایجاد پارلمان جوانان، اکنون وزارت اطلاعات وفرهنگ برنامه  حکومت آموزشی جوانان را با همکاری دوجانبه سازمان نواندیش ایجاد میکند.
در مراسم دور اول این امتحان وحید احمد سلطانی امر گردشگری ریاست اطلاعات و فرهنگ با توجه به وضعیت کلی جوانان از تلاش این اداره بخاطر توسعه و تشویق جوانان به فعالیتهای سیاسی، اقتصادی ، اجتماعی فرهنگی یادآورشد.
سلطانی همچنان گفت که حکومت با تدوین قوانین و مقرره های متعدد و با طرح و عملی نمودن برنامه های مشخص در عرصه های مختلف زمینه ی کار و فرصت برای جوانان را فراهم نموده و نیز حمایت قاطع در بخش های مختلف به این نسل و جود دارد.
سلطانی افزودکه این قشر آگاه در چند سال گذشته در پروسه های کلان ملی چون انتخابات ها، دفاع از کشور، حمایت از تمامیت ارضی و منافع ملی،‌ به احتزاز در آوردن پرچم سه رنگ کشور در بازی های منطقه یی و جهانی در عرصه های مختلف ورزش، نقش اساسی و کلیدی را ایفا نموده اند.
آمر گردشگری خاطر نشان ساخت که در حکومت داری خوب  مؤلفه های اساسی و بنیادین چون ( مشارکت، قانون گرایی، شفافیت، احساس مسوولیت، اجتماع آراء‌، تساوی، سودمندی و کار آیی،‌ پاسخ گویی و نگرش استراتیژیک ) نقش محوری دارند و اینها در واقع عناصر شکل دهنده ی یک حکومت خوب به شمار می روند.
بگفته عبدالرحمن منیر کارشناس رسیدگی به شکایات جوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ حکومت آموزشی فوق سبب می شود تا جوانان در مواردی وظایف و صلاحیت های رئیس جمهور، معاونین وزرا، معینان، روسای ریاست های مستقل، ستره محکمه، والیان ولایات، شهردارها و نحوه برگزاری شورای وزیران به گونه کامل آگاهی کسب کنند.
در همین حال احمد هیواد رهیاب طراح و برنامه ریز حکومت آموزشی جوانان می گوید که این حکومت آموزشی متشکل از یک رئیس جمهور، دو معاون، پنج مشاور، ۲۵ وزیر، ۳۴ والی، هشت شهردار برای هشت زون افغانستان، ریاست های مستقل، ستره محکمه، لوی سارنوالی و تعدادی از اعضای ارشد حکومت می باشد.
رهیاب علاوه کرد که در این حکومت آموزشی از سراسر افغانستان جوانان واجد شرایط (حداقل فارغ صنف دوازدهم) شرکت می کنند.
این امتحان با حضور چهل جوان روز گذشته در ریاست اطلاعات وفرهنگ هرات راه اندازی شد.و درآن هیات اعزامی وزارت اطلاعات وفرهنگ اهمیت اجرای این برنامه را شرح دادند.
در این میان دکتر حسن ناصری رئیس کمیته امتحانات و رحمت الله نوروزی رئیس سازمان جوانان نواندیش در هرات هرکدام اهمیت واجرای برنامه کنونی را برشمردند.
گفتنی است، برگزاری انتخابات و با انتخاب شدن رئیس جمهور و معاونین شان توسط انتخابات آزاد و شفاف از میان جوانان، حکومت جوانان رسماً در یک محفل ویژه با حضور داشت اعضای ارشد حکومت، رهبران سیاسیون، وکلای پارلمانی افتتاح و مراسم تحلیف برگزار می گردد.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.