05 ثور 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پیام تسلیت و همدردی محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان

پیام تسلیت و همدردی محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان

کابل 4ثور باختر با تأثر عمیق اطلاع حاصل کردم که...

فرمان رئیس جمهوری اسلامی افغانستان

فرمان رئیس جمهوری اسلامی افغانستان

عبدالغفور لیوال به حیث مشاور ارشد رئیس جمهوری مقرر...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتکارگاه آموزشی خبرنگاران در پروان پایان یافت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

چاریکار 31 حمل باختر
کارگاه آموزشی دو روزه که به منظور فعالیت های مصئون سایبری یا انترنتی برای شماری از خبرنگاران ولایت پروان راه اندازی گردیده بود، امروز خاتمه یافت.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر: این برنامه آموزشی از طرف موسسه نسل نو به همکاری انجمن زنان ژورنالست پروان برای برخی از خبرنگاران رسانه های محلی این ولایت به هدف فعالیت های مصئون سایبری راه اندازی گردیده بود.
تمیم عبدالله آموزگار موسسه نسل نوین می گوید: دراین برنامه خبرنگاران تهدید های پیدا و پنهان، استفاده از فضای مجازی و آمادگی های شان برای مبارزه با این تهدیدها، استفاده از برنامه های سودمند و بی ضرر که در واقع معاملات سایبری را از شر بد افزارها و جاسوس های سایبری در امان نگه میدارد، آموزش دیده اند.
وحیده شهکار مسئول انجمن زنان ژورنالست در ولایت پروان میگوید: خبرنگاران با فراگیری داشته های این برنامه قادر خواهند شد تا روابط کاری شان را برای مصئون ماندن از خطر هکرها و بد افزار هایی که احتمال حمله به حریم شخصی این افراد در فضای مجازی مانند فیسبوک، ایمیل و دیگر فعالیت های انترنتی را دارد، محفوظ بماند.
درهمین حال، خبرنگاران اشتراک کننده دراین برنامه میگویند، با توجه به پیشرفت های فن آوری و ارزش کاری خبرنگاری آشنایی آنان با روش های مصئون استفاده از فضای مجازی، نگرانی های آنان را بخاطر دسترسی به حریم خصوصی شان نیز بر طرف میسازد.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.