31 جوزا 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

رئیس جمهور غنی از تلاش های مسئول انکشاف تعلیمات مسلکی و تخنیکی مؤسسه GIZ، قدردانی کرد

کابل باختر 31 جوزا محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان...

46 نفر از اعضای مظنون طالبان از حبس رها گردیدند

کابل باختر 31 جوزا لوی څارنوالی می گوید که 46 نفر...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمرکزسیستم معلومات جغرافیایی و کتابخانه ریاست باستانشناسی افتتاح شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر23 جوزا
پوهاند محمد رسول باوری سرپرست وزارت اطلاعات فرهنگ امروز مرکزسیستم معلومات جغرافیایی و کتابخانه ریاست باستانشناسی را افتتاح کرد .
به گزارش خبرنگارآژانس باختر: درمراسم افتتاح درحالیکه داکترطارق رشاد مشاور و شماری ازروسای آن وزارت نیزحضورداشتند، سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ درصحبتی ازانستیتوت شرق پوهنتون شیکاگو ایالات متحده امریکا و ازبخش فرهنگی سفارت آن کشوردرکابل ، به خاطرتجهیز کتابخانه و ایجاد ( جی آی اس ) مرکزمعلومات جغرافیایی ریاست باستانشناسی به قدردانی یاد کرد .
وی خاطرنشان ساخت که مرکزمعلومات جغرافیایی دربخش باستانشناسی بسیار مهم میباشد و تحقیق بربنیاد  جی  آی اس  مطمین ترین طریقه میباشد .
وی علاوه کرد که با باستان شناسان به هراندازه که ازوسایل و تجهیزات عصری استفاده نمایند، به همان اندازه اعتماد و توجه بیشتررا جلب میکنند.

همینگونه سرپرست وزارت اطلاعات فرهنگ ازجانب امریکایی خواست که دربخش های دیگرفرهنگی نیز با این وزارت همکاری نمایند.
نورآغا نوری رییس باستانشناسی وزارت طلاعات وفرهنگ نیزدرصحبتی دررابطه به مرکزمعلومات جغرافیایی و کتابخانه ریاست باستانشناسی که  از طرف انستیتوت شرق پوهنتون شیکاگو ایالات متحده امریکا و بخش فرهنگی سفارت آن کشور درکابل تجهیز شده است معلومات داد و گفت  این مرکز با شش پایه کمپیوترو سایرلوازم مربوط آن ، تلویزیون و وسایل دفتر تجهیزو همچنان کتابخانه نیزبا با وسایل لازم تجهیزگردیده است.
همینگونه نماینده سفارت امریکا مقیم کابل نیزدررابطه به ضرورت تجهیز کتابخانه  وایجاد مرکزمذکور معلومات داد و ازهمکاری بیشترخویش با وزارت اطلاعات وفرهنگ اطمینان داد. احمد ضیا احمدی 
 

Last modified on چهارشنبه ، 24 جوزا 1396 ، 04:16

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.