05 ثور 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

افزایش میزان ثبت نام کنند گان برای انتخابات پارلمانی وشوراهای ولسوالی درهرات

شهرهرات 5 ثورباختر حدود چهارده هزارتن ازباشند گان شهرهرات درجریان ده...

تلفات سنگین طالبان درفراه

شهرهرات 5 ثورباختر بیست طالب مسلح در تازه ترین...

کشته شدن شش داعشی درکنر

شهراسعد آباد 5 ثورباختر شش داعشی درحمله نظامیان درولایت کنر...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتفدراسیون جوانان رضا کار در ولایت پروان افتتاح شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

چاریکار 29 جوزا  باختر
فدراسیون جوانان رضا کار از سوی معینیت امور جوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ دیروز در ولایت پروان افتتاح شد
به گزارش خبرنگار آژانس اطلاعاتی باختر داکتر کمال سادات معین امور جوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ به ولایت پروان سفر کرده بود فدراسیون جوانان رضا کار آ ن ولایت پروان را افتتاح کرد.
عبدالواحد هاشمی رییس اطلاعات وفرهنگ پروان تشریف آوری داکتر کمال سادات معین امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ را خیر مقدم گفت وً درمورد وضعیت جوانان در ولایت پروان صحبت نمودو گفت که ولایت پروان امنیت مطمینی که دارد جوانان این ولایت بنابر داشتن آگاهی، ظرفیت ودانش درکنار نظام شان قرار دارند ودرچوکات نیروهای امنیتی در پروان وسایر ولایات در راه خدمت به جامعه ومردم در برابر دشمنان میرزمند.
رئیس اطلاعات وفرهنگ در مورد سهولت ها برای جوانان پروان اشاره نمودو گفت که  موجودیت پوهنتون ها، مکاتب ونهاد های آموزشی پروان هزاران جوان را به جامعه تقدیم نموده است ، اما جوانان به مشکل نبود زمینه کار  مواجه اند.
رئیس اطلاعات وفرهنگ علاوه کرد که اداره محلی پروان ، ریاست اطلاعات وفرهنگ را درتطبیق برنامه ها همکاری وحمایت نموده که برمبنای این حمایت وپشتیبانی شان، جلسات کمیته نظارت از تطبیق پالسی ملی جوانان، جلسات تساوی جوانان وجندر در مقر ولایت به طور منظم برگزار میگردد.
از سوی دیگر ریاست اطلاعات وفرهنگ از طریق مدیریت امور جوانان خویش صد ها برنامه آموزشی وآگاهی دهی را در خصوص ظرفیت سازی جوانان پروان تطبیق نموده است که هزاران جوان از این برنامه ها مستفید شده اند.
رئیس اطلاعات وفرهنگ ایجاد فدراسیون جوانان رضاکار را گام موثر خواند تعهد نمود که در قسمت اجرای کار های اساسی وبنیادی تلاش می ورزند.
رئیس اطلاعات وفرهنگ پروان در اخیرصحبت هایش مشکلات وچالش های جوانان را بیکاری عنوان نمود از مقامات خواست تا زمنیه های کاری را برای جوانان این ولایت مهیا سازند.
بعداً محمد عاصم عاصم والی پروان پلان ها واستراتیژی های وزارت اطلاعات وفرهنگ را درخصوص جوانان برشمرد و گفت که حکومت وحدت ملی یکسلسله از پلان ها وابتکارات جدید را روی دست گرفته که ایجاد فدراسیون جوانان رضاکار ابتکار جدید معینیت امور جوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ برای انسجام ونقش جوانان در راستای رشد وانکشاف جامعه می باشد
وی گفت تطبیق این برنامه بدون شک در ولایات تغییرات چشمگیر را فراهم می سازد وفرصت های خوب کاری را برای جوانان مهیا خواهد کرد.
خواجه روح لله صدیقی شهردار شهر چاریکار در مورد نقش وجایگاه جوانان صحبت نموده از برنامه های شاروالی برای رشد جوانان نیز یاد آوری کرد .
سپس داکتر کمال سادات معین امور جوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ ازحمایت وهمکاری والی پروان، ریاست اطلاعات وفرهنگ، شهرداری وسایر نهاد های پروان برای رشد وظرفیت سازی جوانان تشکرنمودو گفت که  معینیت امور جوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ باوردارد است که فدراسیون جوانان رضاکار در ولایت پروان با حمایت اداره محلی پروان، ریاست اطلاعات وفرهنگ وسایر نهاد ها در کار خود موفق خواهد بود وبرنامه های عملی را تطبیق می نماید.
داکتر کمال سادات افزود که فدراسیون رضاکار به هدف ترویج فرهنگ رضاکارانه درجامعه ایجاد شده است وما میخواهیم که جوانان ما در بخش های ، معارف، صحت، حوادث طبیعی، انکشافی در کنار مردم خود قرار بگیرند ومسوولیت خود را ادا سازند وافرادی که مدت یک سال یا بالاتر از آن فعالانه در کار رضاکاری سهم میگیرند ،از سوی معینیت امور جوانان تصدیقنامه برای شان اهدا می گردد که در قسمت استخدام آنان در ادارات کمک می کند. معین امور جوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ همچنان از ایجاد مراکز فرهنگی برای جوانان خبردادو گفت که معینیت امور جوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ خانه فرهنگی برای جوانان می سازد اگر زمین آن در اختیار ما قرار داده شود درمرکز ولایت وولسوالی ها وحتی به سطح قریه جات ایجاد می گردد.
سادات ازهمه جوانان پروان خواست تا نیاز مندی های شان را از طریق مدیریت امور جوانان ریاست اطلاعات وفرهنگ با معینیت امور جوانان شریک سازند.
در تداوم این همایش فردین فدایی رئیس جامعه مدنی افغانستان وهنچنان ظریف مهرزاد یک تن از جوانان پروان در مورد مشکلات جوانان صحبت نمودند.
آنان بیکاری، مواد مخدر ونبود سهولت های لازم را از مشکلات اساسی جوانان بیان نمودند. در ختم سخنرانی ها تحفه ریاست اطلاعات وفرهنگ توسط والی پروان برای معین امور جوانان اهدا شد وهاکذا تقدیرنامه های که از طرف معینیت امور جوانان برای شماری از جوانان پروان درنظر گرفته شده بود توزیع گردید .نیلوفر دانش

Last modified on دوشنبه ، 29 جوزا 1396 ، 10:25

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.