26 سرطان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلاناتسنگ های گران قیمت در یکی از اتاق های ارگ، شناسایی و حفظ گردید

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 22 اسد
مقدار سنگ های گران‌قیمت مربوط وزارت معادن و پترولیم که پس از جنگ های گذشته در کشور که در یکی از اتاق های ارگ نگهداری می شد، توسط هیئتی متشکل از انجنیران وزارت معادن و پترولیم و ریاست های حفظ و مراقبت، تدارکات و خدمات ریاست دفتر  ریاست جمهوری، شناسایی و دوباره حفظ گردید.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، سنگ های متذکره اخیراً در هنگام بررسی یکی از اتاق های مربوط به دروازۀ ارگ بدست آمد. این سنگ ها در سال ۱۳۷۱ در اثر اصابت راکت به محل نگهداری آن در وزارت معادن و پترولیم به هدف جلوگیری از دستبرد، به ارگ انتقال گردیده بود.
انجنیر محمد نبی مطهری و انجنیر مرزا، دو تن از منسوبین ریاست سروی جیولوجی و معدن که در ترکیب هیئت متذکره شامل بودند، در رابطه به این سنگ های گران قیمت معلومات دادند.
آنان گفتند که مقدار و کیفیت سنگ‌های مذکور به صورت دقیق معلوم نیست، اما دارای نوعیت مختلف از جمله لاجورد، گرانیت، عقیق، آمتیست، بریل، میکرولیت، تورمالین تخنیکی، بیروج میده دانه و سایر نوعیت ها می باشند.
به گفته آنان این سنگ ها در زمان حکومت های قبلی هنگام قاچاق به بیرون از کشور ضبط شده اند و اسناد جریان ضبط آن نیز موجود می باشد. ختم/احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.