03 میزان 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

داکتر کمال سادات: فعالیت های معلولان و معیوبان کشور قابل تمجید است

داکتر کمال سادات: فعالیت های معلولان و معیوبان کشور قابل تمجید است

کابل باختر 3میزان داکتر کمال سادات معین امور جوانان وزارت اطلاعات...

کمیسیون تدارکات ملی، ۲۰ پروژه را به ارزش حدود ۲,۳ میلیارد افغانی منظور کرد

کمیسیون تدارکات ملی، ۲۰ پروژه را به ارزش حدود ۲,۳ میلیارد افغانی منظور کرد

کابل باختر 3 میزان جلسۀ کمیسیون تدارکات ملی تحت ریاست محمد...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتهنرمندان تیاترملی نمایش زیرنام " کلمه قرن " را اجرا کردند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر24 اسد
به پیشواز 28 اسد 98 مین سالگرد استرداد استقلال کشور، امروزنمایش تیاتر زیرنام " کلمه قرن " درتالارتیاترملی اجرا شد .
به گزارش خبرنگارآژانس باختر: سناریوی ( کمله قرن ) توسط عبدالکریم رحمانی نویسنده تیاترملی نوشته شده و  گوشۀ از تاریخ استقلال کشور و بانی استقلال سیاسی افغانستان ، شاه امان الله غازی را  به نمایش گذاشته است.
پوهاند محمد رسول باوری سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ درمراسم که به خاطر نمایش این تیاتربه اشتراک خانم هندیا دختر شاه امان الله غازی ، مشاوران و روسای وزارت اطلاعات وفرهنگ ، شماری ازهنرمندان تیاتر و مهانان برگزار شده بود، صحبت کرده و درکنار آن که از مسولان و کارمندان ریاست تیاتر ملی به خاطر آماده ساختن این نمایش تیاتربه قدردانی یاد کرد، خاطرنشان ساخت که استقلال کشور یکی از ارزش های ملی مردم افغانستان بود که درهیچ نظامی تغییرپذیرنبوده  و گرامیداشت و تجلیل از آن یک امر مهم میباشد.
همچنان سرپرست وزارت طلاعات وفرهنگ وعده کرده که درزمینه ترمیم و بازسازی تالار کابل ننداری که ازسال ها به این سو ازاستفاده بازمانده است ، تلاش پیگیرخواهد شد.
پوهاند باوری ،  موسیقی افغانی را نیز ازجمله هنرهای ارزشمند کشور دانست و از فعالیت های هنری ریاست موسیقی نیز به نیکی یاد کرد.
دراین مراسم سید منصوررحمانی سرپرست تیاتر ملی  دررابطه به  نمایش تیاتر " کلمه قرن " معلومات داد  و نیز اززحمات هنرمندان تیاتر ملی که با امکانات محدود باز هم تلاش های پیگیرمیکنند یاد کرد و خواهان توجه بیشتر مسولان به این نهاد هنری کشور شد.
همچنان پس از اجرای نمایش تیاتر توسط هنرمندان تیاترملی ، هنرمندان ریاست موسیقی،  پارچه های موسیقی و آهنگ های جدید و دلنشین  میهنی را اجرا کردند. احمدی ضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.