31 ثور 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اطلاعیه معینیت امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ

اطلاعیه معینیت امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ

کابل باختر 31 ثور اطلاعیه معینیت امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ معینیت امور...

وزارت دفاع ملی استفاده از بمب های لایزری  موثراست

وزارت دفاع ملی استفاده از بمب های لایزری موثراست

کابل 31ثور باختر وزارت دفاع ملی مدعی شده که به خاطر...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتبرگزاری نمایشگاه میناتوری در هرات

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

شهرهرات 27 اسد باختر
ششمین نمایشگاه دو سالانه مینیاتور هرات گشایش یافت.
این نمایشگاه هنری امروز با حضور مسوولان پوهنتون هرات، استادان، محصلان و برخی فعالان مدنی در سالون هنرهای زیبا گشایش یافت.
محمد توفیق رحمانی رئیس پوهنځی هنرهای زیبای پوهنتون هرات ضمن قدردانی از استادان و محصلانی که در راه اندازی این نمایشگاه تلاش کردند گفت: راه اندازی این نمایشگاه نتیجه زحمات و برنامه ریزی 2 سال هنرمندان هرات است که 224 اثر هنری مینیاتور و تذهیب از 60 شرکت کننده در این نمایشگاه به معرض دید علاقمندان گذاشته شد.
رئیس پوهنځی هنرهای هرات گفت: هدف دیپارتمنت مینیاتور ایجاد استقلالیت هنری و همچنان ایجاد روشهای فردی است که حرفی برای گفتن به مخاطب خود داشته باشد. در ادامه استاد صالحه وفا و استاد عبدالناصرصوابی در مورد ارزش هنر و هنرمند در جامعه و گسترش هنر طی سالهای اخیر صحبت کردند.
پوهندوی دکتور عبدالله فایز رئیس پوهنتون هرات ضمن جمع بندی محفل گفت: از آنجا که ولایت هرات به عنوان قطب هنری افغانستان است، هیئت رهبری پوهنتون هرات برای بلند بردن جایگاه هنر در آینده اقتصادی و فرهنگی ولایت هرات پلانهای مشخصی روی دست دارد که ایجاد دیپارتمنت دیزاین قالین، دیپارتمنت کاشی صنعتی و دیپارتمنت سرامیک صنعتی از آن جمله است.
این نمایشگاه به مدت 15 روز به روی علاقمندان باز است که آثاری از هنرمندانی از ولایت کابل و خارج از کشور نیز به نمایش گذاشته شده است.ختم/ابوی

Last modified on يكشنبه ، 29 اسد 1396 ، 04:10

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.