03 سرطان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اخبار فشرده آماری تیم‌ها تا پایان روز دهم جام جهانی 2018روسیه

اخبار فشرده آماری تیم‌ها تا پایان روز دهم جام جهانی 2018روسیه

کابل 3سرطان باختر 1- منابع خبری دهمین روز از بیست و...

معین سیاسی و سرپرست وزارت خارجه با سفیر آسترالیا در کابل ملاقات کرد

معین سیاسی و سرپرست وزارت خارجه با سفیر آسترالیا در کابل ملاقات کرد

کابل 3سرطان باختر حکمت خلیل کرزی معین سیاسی و سرپرست وزارت...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمعین امور نشرات : جلو گیری از ازدواج های زود هنگام باعث کاهش مرگ و میر در میان زنان و اطفال میشود

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 21 سنبله
معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ میگوید:  با تطبیق برنامه عمل ملی غرض جلو گیری از ازدواج های زود هنگام، آمار مرگ و میر مادران کاهش پیدا می کند.
به گزارش آژانس باختر، سید آقا فاضل سنچارکی معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ در نشستِ که به منظور جلب همکاری کمک کنندگان برای حمایت برنامه " پلان عمل ملی جهت محو ازدواج های زود هنگام و زیرسن" با نمایندگان نهاد ملی و بین المللی  گفت که با با تطبیق این برنامه آمار مرگ و میر مادران، مشکلات خانوادگی  و  امراض روانی در بین زنان کاهش پیدا می کند.
این نشست امروز ، با اشتراک وزیر امور زنان، معین امور نشرات وزارت اطلاعات  و فرهنگ، نماینده معاونیت دوم ریاست جمهوری، سفیر دولت کانادا مقیم کابل، نماینده سازمان ملل متحد، نماینده بانک جهانی و نماینده سفارت سویدن در سفارت کانادا تدویر یافته بود.
سنچارکی گفت که حکومت افغانستان متعهد است تا اقدامات جدی را برای رسیدگی به ازدواج اطفال و زودهنگام روی دست گیرد، در راستای همین هدف، حکومت افغانستان از طریق وزارت امور زنان و معینیت امور جوانان، با کمک ارگان های همکار بخصوص صندوق وجهی جمعیت سازمان ملل متحد برنامه عمل حاضر را جهت از بین بردن ازدواج اطفال و زود هنگام تدوین نموده است که از سال 2017 تا 2021 تطبیق خواهد شد.
وی افزود که انتظار دارند با کمک کشور های کمک کننده و نهاد بین المللی بتوانند این برنامه را در افغانستان تطبیق نمایند تا مشکلات موجود در این بخش کاهش پیدا کند.
از سوی هم دیوید نیوفلد سفیر کشور کانادا مقیم کابل در این نشست گفت که کشور کانادا آماده است در این بخش حکومت افغانستان را کمک مالی نماید تا بتوانند روند ازدواج های زیر سن و زودهنگام را کاهش دهند.
قابل ذکر است که این برنامه بعد از نظر سنجی ها و تدویر ورکشاپ های متداوم در کابل و ولایات تکمیل گردیده است خوشبختانه از سوی حکومت افغانستان نیز به منظور تطبیق آن به تصویب رسیده است.ختم/ عبدالخالق

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.