30 میزان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ملا برادراز زندان در پاکستان آزاد شد

ملا برادراز زندان در پاکستان آزاد شد

اسلام آباد – دی نیوز انترنشنل – 30 میزان –...

 درگیری مسلحانه میان نامزدان انتخابات در کاپیسا رخ داد

درگیری مسلحانه میان نامزدان انتخابات در کاپیسا رخ داد

محمود راقی باختر 29 میزان یک سرباز پولیس شام...

نگاهی به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

نگاهی به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

کابل باختر/ 30/ میزان شمار محدود از روزنامه های چاپی غیرحکومتی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتبزرگان خوست : رسانه ها باید برای تحکیم وحدت ملی کار کنند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر ۲۲ عقرب
شماری ازمتنفذین ٬ بزرگان ونمایندگان ولایت خوست امروز حین ملاقات باسر پرست وزارت اطلاعات وفرهنگ خواستارخاتمه بخشیدن به نشرات مبتذل شماری از رسانه های تصویری شده تاکید کردند که رسانه ها باید روحیه وحدت وهم پذیری میان اقوام باهم برادر در کشور را ترویج کنند.
به گزارش اژانس باختر: شماری از متنفذین ٬بزرگان نمایندگان  ولایت خوست امروز با پوهاند محمد رسول باوری سر پرست و معین فرهنگی وهنر های  اطلاعات وفرهنگ دیدار کردند.
آنها یاد آور شدند که شماری از رسانه ها تصویری به جای ترویج همگرایی ٬ تحمل پذیری وتقویت روحیه وحدت ملی ٬در تقابل مردم کشور سهم دارند .
همچنان آنها با نشرات مبتذل وترویج فرهنگ بیگانه ٬در برابر ارزش های فرهنگی دراین کشور قرار گرفته اند. نیروهای امنیتی ودفاعی ما را که در دفاع وحراست از ارزش های ملی قرار دارند دست کم میگیرند وبرای قربانیان این نیروها که در جنگ علیه دشمنان کشور جان میدهند از استعمال واژه شهید خوداری مینمایند.
به همین ترتیب برخی از رسانه ها به گونه  منفی تبلیغ نموده ٬اسرار امنیتی را فاش ساخته وآب به آسیاب دشمن میریزند و قسمی نشرات دارند که باعث تضعیف روحیه ملی در میان جوانان کشور میشوند.
این نمایندگان ضمن آنکه از وزارت اطلاعات وفرهنگ خواستند که به چنین ناهنجاری ها که گریبانگیر برخی از رسانه ها در کشور است خاتمه بخشند. از سر پرست وزارت اطلاعات وفرهنگ درخواست کردند تا برای کنفرانسی برنامه ریزی نماید که در آن عرف، عنعنات، فرهنگ، اقوام مختلف کشور به بحث گرفته شود وزمینه ساز همدلی وهمگرای میان اقوام باهم برادر در این کشور گردد
ومردم خوست حاضر اند تا از چنین یک کنفرانس در شهر شان میزبانی نمایند.
پوهاند رسولی در پاسخ به خواست های نمایندگان خوست یاد آور شد که وزارت اطلاعات وفرهنگ خود را بانی آزادی بیان وفرهنگ  اصیل این کشور میداند متعهد به حمایت از مطبوعات رسالتمند است واز کار رسالتمندانه رسانه ها حمایت میکند اوهمچنان وعده سپرد که وزارت اطلاعات وفرهنگ در اخیر سال جاری هجری خورشیدی برای برگزاری چنین یک کنفرانس را  در ولایت خوست برنامه ریزی خواهد کرد.  نوریه (زیوری)

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.