07 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پیام ريیس جمهور به مناسبت تجلیل از روز جهانی دسترسی به اطلاعات

کابل/ 7 میزان /باختر دولت جمهوری اسلامی افغانستان، دسترسی به اطلاعات...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

نمایشگاه صنایع دستی " صنعت ما هویت ما است " افتتاح شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر24 دلو
پوهاند محمد رسول باوری سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز نمایشگاه صنایع دستی زیرنام  " صنعت ما هویت ما است " را درنگارستان ملی افتتاح کرد.
به گزارش خبرنگارآژانس باختر: دراین نمایشگاه صنایع دستی بانوها، انواع لباس های دست دوزی، بافت،  زیورات، تابلو های نقاشی و مواد خوراکی به نمایش گذاشته شده است .
  درمراسم افتتاح این نمایشگاه درحالی که شماری از روسای وزارت اطلاعات و فرهنگ وبانوان صنعت کار نیزحضورداشتند، نخست مدینه آستانه برگزارکنندۀ نمایشگاه صحبت کرده گفت که این نمایشگاه ازطرف پروژۀ پروموت به همکاری نگارستان ملی وزارت اطلاعات وفرهنگ برگزار شده و هدف آن توانمند سازی بانوان میباشد.
اوگفت که دراین نمایشگاه، صنایع دستی آن بانوهای به نمایش گذاشته شده که توان تولید صنایع مختلف دستی را دارند و اما امکانات برگزار کردن نمایشگاه را ندارند.  وی افزود که همچنان ازطریق این نمایشگاه میخواهیم نشان بدهیم که بانوها  نیز توان کار، تولید و رهبری را دارند.
پوهاند باوری گفت :سه طریقه تجربه شده برای توانمندسازی زنان وجود دارد.
اول آموزش وتعلیم که از گهواره تاگورباید آموخت، دوم محیط زیست را باید برای ارتقاء ظرفیت ها مساعد ساخت و سوم تحرک درونی و ظرفیت خودی را باید در محراق توجه قرارداد.
موصوف علاوه کرد، امروز شعار مطرح درنمایشگاه شما که صنعت ما هویت ما است ، این را ثابت میسازد که شما توان این را یافتید که محصول کار خویش را هویت خود عنوان کرده اید .
این شعار، زنان توانمند را متکی به خود و هویت خود میسازد.
همینگونه صابره رحمانی مسول نگارستان ملی نیز درصحبتی برگزاری این نمایشگاه را نشانۀ از توانایی های خانم ها دانسته گفت که اگر فرصت های لازم برای خانم ها فراهم شود، آنان توانایی کارهای بهتر، ابتکارو نو آوری ها را درعرصه های مختلف به ویژه درزمینه هنرها وصنایع مختلف ، دارند.
احمدضیا احمدی 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.