30 اسد 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حامد کرزی لویه جرگه را ممد حل مشکل افغانستان دانست

حامد کرزی لویه جرگه را ممد حل مشکل افغانستان دانست

کابل باختر 29 اسد حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان خواستار...

سخنگوی رییس جمهور : آتش بس ، یک آتش بس مشروط خواهد بود

سخنگوی رییس جمهور : آتش بس ، یک آتش بس مشروط خواهد بود

کابل باختر/ 29/ اسد سخنگوی رییس جمهور میگوید که آتش بس...

کوفی عنان درگذشت

کوفی عنان درگذشت

سی ان ان – باختر29 اسد - شبکه تلویزیونی سی ان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتجامعه روشنفکران دینی افغانستان : جشن نوروز همیچگونه منافاتی با عقاید دینی ندارد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 29/ حوت
جامعه روشنفکران دینی افغانستان با نشر اعلامیه میگویند که جشن نوروز هیچگونه مناقاتی رابه عقاید دینی نداشته یک امر غیر اعتقادی و عبادی است . لذا جشن گرفتن و خوشی کردن دراین روز مستوجب گناه نمی باشد.
دراعلامیه آمده که آن عده از ملا هایی که برضد نوروز تبلیغ میکنند باید بدانند نا خواسته و ناخود آگاه گرفتار تبلیغات و هابی گری شده فکر میکنند درراه اصلاح جامعه گام بر میدارند.
درحالی که منع کردن مردم ازسرور شادمانی هیچ ثوابی را در قبال نخواهد داشت و روایات را که ذکر میکنند مربوط به قرن اول اسلام و اعیاد یهودی است نه نوروز که یک تحول در طبیعت است . لذا خوب است درمورد وحشت و ترور سخنرانی های صورت گیرد تا مردم از شراین پدیده شوم قرن نجات یابند.
دراین اعلامیه همچنان گفته شده که اشتغال به اعمال حرام درهمه روزها ماه ها وفصول سال ، گناه محسوب میگردد ، این امر مربوط و منحصر به نوروز نمی باشد ، نوروز اعتدال خداوندی است که جهان دوباره بر میگردد به فصل رویش و زایش و این امر خود قدرت عزوجل را به نمایش میگذارد که ، اشجار ، نباتات و زمین سبز وخرم میگردد.
ازاین رو بندگان خداوند (ج) را سزاواراست که دراین چنین روزی و ماه و فصلی ذکر حضرت باری را گفته و برای آبادانی و رفاه مردم مسلمان کشور خویش کمر همت ببندند.
دراین اعلامیه از دولت خواسته شده تا با اتخاذ تدابیر لازم برای تامین امنیت مراسم نوروز درکابل و مزارشریف و دیگر  شهر های  کشور ، مردم را از شرحملات ددمنشانه تروریزم درامان دارند.   ماری نبرد آئین

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.