26 سرطان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

نگاهی به نشرات شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

نگاهی به نشرات شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

کابل باختر/ ۲۵/ سرطان شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که...

غاصبان زمین درلوگر بازداشت شدند

غاصبان زمین درلوگر بازداشت شدند

پل علم / باختر/ ۲۵/ سرطان بیست مرد درولسوالی چرخ لوگر...

معین سیاسی با سفیران جوان افغانستان و پاکستان برای صلح دیدارکرد

کابل ۲۵سرطان باختر ادریس زمان معین سیاسی وزارت امور خارجه با...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتجامعه روشنفکران دینی افغانستان : جشن نوروز همیچگونه منافاتی با عقاید دینی ندارد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 29/ حوت
جامعه روشنفکران دینی افغانستان با نشر اعلامیه میگویند که جشن نوروز هیچگونه مناقاتی رابه عقاید دینی نداشته یک امر غیر اعتقادی و عبادی است . لذا جشن گرفتن و خوشی کردن دراین روز مستوجب گناه نمی باشد.
دراعلامیه آمده که آن عده از ملا هایی که برضد نوروز تبلیغ میکنند باید بدانند نا خواسته و ناخود آگاه گرفتار تبلیغات و هابی گری شده فکر میکنند درراه اصلاح جامعه گام بر میدارند.
درحالی که منع کردن مردم ازسرور شادمانی هیچ ثوابی را در قبال نخواهد داشت و روایات را که ذکر میکنند مربوط به قرن اول اسلام و اعیاد یهودی است نه نوروز که یک تحول در طبیعت است . لذا خوب است درمورد وحشت و ترور سخنرانی های صورت گیرد تا مردم از شراین پدیده شوم قرن نجات یابند.
دراین اعلامیه همچنان گفته شده که اشتغال به اعمال حرام درهمه روزها ماه ها وفصول سال ، گناه محسوب میگردد ، این امر مربوط و منحصر به نوروز نمی باشد ، نوروز اعتدال خداوندی است که جهان دوباره بر میگردد به فصل رویش و زایش و این امر خود قدرت عزوجل را به نمایش میگذارد که ، اشجار ، نباتات و زمین سبز وخرم میگردد.
ازاین رو بندگان خداوند (ج) را سزاواراست که دراین چنین روزی و ماه و فصلی ذکر حضرت باری را گفته و برای آبادانی و رفاه مردم مسلمان کشور خویش کمر همت ببندند.
دراین اعلامیه از دولت خواسته شده تا با اتخاذ تدابیر لازم برای تامین امنیت مراسم نوروز درکابل و مزارشریف و دیگر  شهر های  کشور ، مردم را از شرحملات ددمنشانه تروریزم درامان دارند.   ماری نبرد آئین

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.