02 دلو 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سمینار علمی راه لاجورد در پنجشیر راه اندازی شد

سمینار علمی راه لاجورد در پنجشیر راه اندازی شد

بازارک 2 دلو باختر سمینار علمی، پژوهشی برای بحث و تبادل...

کمیته ولایتی امنیت غذایی و تغذی در پنجشیر ایجاد می شود

کمیته ولایتی امنیت غذایی و تغذی در پنجشیر ایجاد می شود

بازارک 2 دلو باختر قرار است درولایت پنجشیر کمیته امنیت غذایی...

ریاست عمومی امنیت ملی: در حادثه دیروز36 تن شهید شده اند

ریاست عمومی امنیت ملی: در حادثه دیروز36 تن شهید شده اند

کابل 2 دلو باختر درحمله دیروز دشمن بالای قرارگاه یکی از...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمحمد افسررهبین به حیث رییس آرشیف ملی، به کارمندان آن اداره معرفی شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر19 جوزا
محمد افسررهبین که به اساس پیشنهاد وزارت اطلاعات وفرهنگ و حکم رییس جمهورکشور به حیث رییس آرشیف ملی مقررشده است، امروز به کارمندان آن اداره معرفی شد .
به گزارش خبرنگار آژانس باختر: درمراسم که به این مناسبت به حضورداشت داکترطارق رشاد و محمد کبیرکاووسی مشاوران وزارت اطلاعات وفرهنگ و شماری از روسای آن وزارت  برگزارشد، احمدضیا انوری رییس منابع بشری وزارت اطلاعات وفرهنگ حکم رییس جمهور دررابطه به مقرری محمد افسررهبین به حیث رییس آرشیف ملی را ، خواند.
بعدآ داکترطارق رشاد مشاور وزارت اطلاعات وفرهنگ پس از معرفی رییس جدید آرشیف ملی به کارمندان آن اداره ، درصحبتی درکنارآن که برای رییس آرشیف ملی درامور کاراش  موفقیت آرزو کرد، خاطرنشان ساخت که محمد افسررهبین ازجلمه شخصیت های شناخته شدۀ فرهنگی کشوربوده ودرگذشته نیز درپست های مهم وزارت اطلاعات وفرهنگ کارکرده است.
به همین ترتیب محمد افسررهبین صحبت کرده و ازنظرنیک رهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ به خاطرپشنهاد وی در این پست قدردانی و تشکر کرد.
وی افزود که  قصد دارد درگام نخست داشته های آرشیف ملی را به مردم افغانستان و درگام های بعدی به مردم منطقه و جهان بشناساند.
او تاکید کرد که تاهنوز نسخه های خطی معتبرو حتی منحصربه فرد درمخزن های آرشیف ملی وجود دارد که چنانچه می بایست استفاده فرهنگی ازآن صورت نگرفته و درنظردارد که به همکاری اکادمی علوم ، پوهنتون کابل و سایر پوهنتون ها و نهاد های تحصیلی کشور زمینه تحقیق ، چاپ و تکثیرنسخه های مورد نظررا مساعد بسازند.
محمد افسررهبین شاعر، نویسنده ، محقق ، مترجم و شخصیت فرهنگی کشوردرگذشته نیز به حیث آتشه فرهنگی وزارت اطلاعات وفرهنگ درکشورهای هندوستان و ایران ، رییس شعرو ادب و پست های دیگر این وزارت وظیفه انجام داده است . احمدضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.