28 دلو 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد عمر داوودزی با سفیر هند در کابل ملاقات کرد

محمد عمر داوودزی با سفیر هند در کابل ملاقات کرد

کابل 28 دلو باختر محمد عمر داوودزى نمایندۀ خاص رئیس جمهور...

معین سیاسی وزارت امور خارجه با مارک کولهن دیدارکرد

معین سیاسی وزارت امور خارجه با مارک کولهن دیدارکرد

کابل 28 دلو باختر ادریس زمان معین سیاسی وزارت امور خارجه...

حمایت از هراس افگنی٬ ایران و هند را در برابر پاکستان قرار داد

کابل باختر 28دلو حمله های اخیر هراس افگنانه در هند و...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنگاهی به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 23/ اسد
شمار محدود از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که بدسترس قرارگرفته اند ، درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی و نظامی درکشور پرداخته اند و نیز اخبار وگزارش های را درباره رویدادهای جاری منطقه و جهان نشر کرده اند.
گزارشگر آژانس باختر ، با توجه به عنوان های برخی از این روزنامه ها گزارش حاضر آماده کرده است .
روزنامه هشت صبح دربرگ نخست زیر عنوان ، سهم جدی القاعده در جنگ غزنی درصفحه اول نوشته کرده است درجنگ غزنی 300 جنگجوی شعبه ی شبه جزیره هنده شبکه ی القاعده نقش فعال داشته اندکه حدود 100 نفر شان کشته و بیشتر از 120 تن شان زخمی شده اند . جنگ غزنی توسط طالبان رهبری میشود و ملا ادریس درراس آن قراردارد اما شاخه ی شبه جزیره ی هندگروه القاعده باآنان دوشا دوش جنگیدند و درمحاربه خیلی زیاد با طالبان کمک کرده اند.
روزنامه هشت صبح جزئیات بیشتر درپیوند به این موضوع را درصفحه سوم نوشته کرده است.
اما درصفحه اول زیرعنوان اتحادیه ی اروپا و ماموریت ناروی درافغانستان منتظر نتیجه ی اقدامات قانونی علیه جنرال دوستم هستیم نوشته کرده است .
اتحادیه ی اروپا و ماموریت ناروی درافغانستان روز 22اسد با نشر جزنامه ای گفته اندکه پرونده ی جنرال عبدالرشید معاون اول رییس جمهور باید به شکل قانونی پیگری شود.
درخبرنامه ای که ازسوی این دو نهاد به نشررسیده است که توجه بازگشت جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رییس جمهور به افغانستان هستیم ما منتظر نتیجه گیری اقدامات قانونی علیه جنرال دوستم درمطابقت با قانون وروند قانونی هستیم.
روزنامه موضوع را دنبال کرده درمطلب دیگر زیر عنوان نزدیک به 100 کوماندو در اجرستان غزنی مفقود شده اند نوشته کرده است گزارش ها از ولایت غزنی می رساندکه نزدیک به 100 کوماندو در شهرستان اجرستان این ولایت مفقود شده اند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است.
روزنامه هشت صبح در صفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
اما روزنامه ماندگار دربرگ نخست عنوان کرده است چالش های برای برگزارشدن انتخابات وجود دارد.
کمیسیون مستقل انتخابات تاریخ برگزاری انتخابات خط سرخ ماست و تغییر نخواهد کرد.
به نوشته این روزنامه نامزدان حذف شده هشدار می دهند که کمیسیون شکایات انتخاباتی با آنان برخورد سیاسی کرده است و صورتی که به خواست آنان رسیدگی نشود و یا اتهام های وارد برای آنان ثابت نشود نمی گذارند دروازه کمیسیون انتخابات باز شود.
قابل یاد کردن است که کمیسیون شکایات انتخاباتی سه روز قبل نام 35 تن از کسانی را منتشر کردکه از فهرست نامزدان انتخابات پارلمانی حذف شده بودند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده و درمطلب دیگر زیر عنوان تلفات چهار روز جنگ درغزنی 100 نظامی و 30 غیرنظامی کشته شدند نوشته کرده است وزیر دفاع افغانستان کم کاری های امنیتی را برای وضعیت این روزهای غزنی تایید کرد .
روزنامه ماندگار به اعتراض دختران نیز توجه کرده زیرعنوان اعتراض دختران باکفن برای نعش های بی کفن غزنی نوشته کرده است پس از گذشت چهار روز ازجنگ خونین غزنی شماری از دختران جوان با پارچه های سفیدی که درتن داشتند در چهارراهی دهمزنگ شهر کابل به رسم اعتراض دروسط جاده نشستند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
به همین ترتیب روزنامه آرمان ملی درشماره امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته و یا دنبال سایر مطالب شده است.  ختم/ نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.