30 سرطان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی با معاون سکرترجنرال سازمان ملل دیدارکرد

محمد اشرف غنی با معاون سکرترجنرال سازمان ملل دیدارکرد

کابل باختر ۳۰ سرطان محمداشرف غنی رییس‌جمهوری اسلامی افغانستان، با خانم...

مسلمیار: مشرانو جرگه حامی تمام ارزش های ملی کشور است

مسلمیار: مشرانو جرگه حامی تمام ارزش های ملی کشور است

کابل باختر 30 سرطان سیدعبدالوحیدقتالی رییس‌عمومی اداره امور ریاست جمهوری ورییس...

مشرانو جرگه : طالبان از مردم ملکی انتقام می گیرند

مشرانو جرگه : طالبان از مردم ملکی انتقام می گیرند

کابل باختر 30 سرطان مخالفان مسلح نظام با تحمل تلفات سنگین...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنگاهی به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 27/ اسد
شمار محدود از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که بدسترس قرارگرفته اند ، درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی و نظامی درکشور پرداخته اند و نیز اخبار و گزارش های را درباره رویدادهای جاری منطقه وجهان نشرکرده اند.
گزارشگر آژانس باختر ، باتوجه به برخی از عنوان های این روزنامه ها گزارش حاضر آماده کرده است روزنامه افغانستان با برگ نخست را با مطلب زیر عنوان عمران خان صدراعظم پاکستان شد . آغاز کرده و در همین صفحه خبرداده است که احتمال دارد پنج تن دیگر نیز ازفهرست نامزدان ولسی جرگه حذف شود.
به نوشته این روزنامه کمیسیون شکایات انتخاباتی میگوید که تصمیم حذف 35 تن از فهرست نامزدان ولسی جرگه نهایی است و احتمال میرود که کم از کم پنج تن دیگر نیز از فهرست نامزدان حذف شوند.
به نوشته این روزنامه کمیسیون شکایات انتخاباتی تقریباً دو هفته بیش نام های های سی و پنج نامزد را از فهرست نهایی نامزدان انتخابات 28 میزان سال روان ولسی جرگه حذف کرد و 45 نامزد دیگر اخطار داد که اگر اتهامات وارده برآنها دورساخته نشود نام های آنان از فهرست بعدی حذف میشوند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است همچنان درصفحه اول از قول رییس جمهور عنوان کرده است حمله برشهرغزنی همه جانبه بررسی شود.
این روزنامه جزئیات درپیوند به عنوان فوق را درصفحه سوم ارائه کرده است اما درصفحه اول زیرعنوان بیشتر کار برآن شبکه های اجتماعی از اخبار جعلی متاثر شده اند .
نوشته کرده است نتایج یک تحقیق تازه نی یا حمایت کننده رسانه های ازاد افغانستان نشان میدهدکه بیشتر از کاربران شبکه های اجتماعی در کشور از اخبار جعلی متاثر شده اند.
به نوشته این روزنامه نی به مناسبت هفته رسانه های اجتماعی ، تحقیقی را زیر نام نه به خبرهای جعلی دررسانه های اجتماعی در باره اخبار جعلی در صفحات اجتماعی راه انداخته است.
مجیب خلوتگر رییس اجرائیه نی روز پنجشنبه 25 اسد نتایج این تحقیق را با رسانه ها شریک کرد.
آقای خلوتگرگفت که دراین تحقیق با 1335 کار برشبکه های اجتماعی مصاحبه شده است که 1270 تن از مصاحبه کنندگان گفته اندکه از اخبار جعلی درشبکه های اجتماعی متاثر شده اند.
وی بیان داشت 6 درصد از مصاحبه کنندگان گفته اندکه دربرابر اخبار جعلی شبکه های اجتماعی بی تفاوت بوده و متاثر نشده اند.
به باور آنان دروغ –دروغ است از هرکجایی که نشرشود روزنامه موضوع را دنبال کرده درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
اما روزنامه آرمان ملی درصفحه اول ازقول رییس جمهور کشور عنوان کرده است پاکستان درباره حضور جنگجویانش درجنگ غزنی توضیح دهد.
این روزنامه همچنان در صفحه اول ازقول دبیر کل سازمان ملل متحد عنوان کرده است که او خواستار آتش بس فوری در افغانستان شده است.
به نوشته این روزنامه دبیرکل سازمان ملل متحد در واکنش به حمله روز گذشته درغرب کابل که درآن 60 دانش آموز کشته شده وبیشتر از 70 دانش آموزدیگر زخمی شدند گفته است که این حمله نقض آشکار قوانین بشر دوستانه است و از طرف های درگیر خواسته است به گونه tوری آتش بس کنند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده درهمین صفحه زیر عنوان باشندگان فراه خواهان تامین صلح و امنیت درکشور شدند نوشته کرده است درمراسمی که درمرکز قوای ارتش ولایت فراه برگزارشد باشندگان این ولایت خواهان پایان جنگ و استقرار صلح درکشور شدند.
آرمان ملی موضوع را دنبال کرده و سرمقاله شماره را زیر عنوان ازحکومت دیگر نباید انتظار داشت مردم خود تصمیم بگیرند درصفحه دوم نوشته کرده است آرمان ملی درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
ازسایر روزنامه چیزی نمی دانیم زیرا به دسترس قرارندارند.
ختم/ نالان

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.