26 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سه نظامی دریک عملیات ازبند طالبان درغور آزاد شدند

سه نظامی دریک عملیات ازبند طالبان درغور آزاد شدند

فیروزکوه / باختر/ ۲۶/ جوزا مسوولان نظامی غور می گویند که...

نگاهی به نشرات شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

نگاهی به نشرات شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

کابل باختر/ ۲۶/ جوزا شماری از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت...

تیم ملی امریکا به مصاف چیلی می رود

کابل باختر/ ۲۶/ جوزا درادامه بازی های فوتبال جام جهانی دختران،...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتبصره :

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 29/ اسد
امروز نهم ذی الحجه مصادف با روز عرفات است که میلیون ها مسلمان با تجمع در میدان عرفات درحومه شهر مکه پیمان و عشق شان را با خداوند معز تجدید می نمایند.
مفسر آژانس باختر مینگارد ، نهم ذی الحجه روز عرفات است که مسلمانان با تجمع در میدان عرفات عشق و ایمان شان را نسبت به خداوند تجدید نموده و با قربانی مواشی رسم کهن حضرت ابراهیم(ع) را زنده میدارند.
فلسفه قربانی به ایثار و عشق پیامبر حضرت ابراهیم (ع) برمیگردد .
اگر به تاریخ بشریت از زمان خلقت انسان تا به رسالت پیامبر بزرگوار اسلام ناجی بشریت حضرت محمد مصطفی (ص) دقت نمایم سیرت و زندگی تمامی انبیاء پر از قربانی ومجاهدت هاست مگر زندگی پیامبر حضرت ابراهیم (ص) خود یک تاریخ و درس ویژه است ، درس که زنده و جاویداست و یک الهام برای مجاهدت ،مجادله ، تحمل و مشقت ها است که سرانجام پیامبر همه را پشت سرگذاشت و با تقدیم پسرش اسماعیل به درگاه خداوند به عنوان قربانی ، عشق و ایثار خود را به حضرت خداوند به اثبات رسانید.
حضرت ابراهیم در سن بالا صاحب فرزندی شد که او را اسماعیل نام گذاشت و برایش خیلی عزیز ودوست بود ، ابراهیم که مامور انجام ماموریت از سوی خداوند رحیم برای مردمان گمراه بود، دعوت حق را آغاز کرد مگر خانواده ، قوم و مردمان دیگر دربرابر او ایستاده شدند تا مجبور شد که راه هجرت را در پیش گیرد او شجاعانه در برابر ماموریت اش که دعوت مردم به سوی یکتا پرستی بود انجام داد مگر ماموریت و قربانی متفاوت را دریافت کرد که متمایز تر از ماموریت های دیگر بود.
او هنگام که اسماعیل به سنین نوجوانی رسیده بود آرزو ها و امیدهای زیادی را دردل پدر سالخورده به میان آورده بود چند بار درخواب دید که ازسوی خداوند بزرگ دستور میاید تا اسماعیل را قربانی کند وبعداز کشمکش های درونی زیادی آماده میشودکه فرزند را قربانی درگاه خداوند کند و اسماعیل هم در انجام این ماموریت پدر را قوت میبخشد و او را ترغیب به انجام هرچه زودتر ماموریت خداوند میکند مگر سرانجام به جای اسماعیل قوچی دم تیغ قرار میگیرد و قربانی میگردد.
فلسفه عید قربان ریشه بر عملکرد ابراهیم دارد امروز ما با قربانی نمودن مواشی که در پی کسب رضای خداوند هستیم ما از یک طرف رسم و سنت ابراهیم را پاس میداریم واز طرف دیگر با قربانی نمودن مواشی به فکر تغذیه و کمک با فقرا و مساکین میشویم تاگرسنگان و بیچاره گان به خوراک برسند.
ضمناً عید قربان وفلسفه زندگی ابراهیم این درس را میدهدکه عشق و محبت نسبت به خداوند که  خالق بشریت وکره خاکی است هیچ حد و مرزی را نمی شناسد.
عشق که مفهوم والای معنوی دارد هرگاه به گونه یی واقعی تعریف شود انسانان دیگر درزندگی شان هیچ مشکلی نخواهند داشت این عشق میتواند انسان را به خدا برساند، حب وطن را تقویت کند و همسویی با همنوعان را دروجود ما تقویت نماید.
ختم/ تحلیل سیاسی

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.