02 اسد 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

استاد سرور دانش: صلح درافغانستان یک ضرورت حیاتی است

استاد سرور دانش: صلح درافغانستان یک ضرورت حیاتی است

کابل باختر اول اسد لیوجین سونگ سفیر جمهوری خلق چین که...

پیوستن نوزده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

پیوستن نوزده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

شهرجلال آباد ۱ اسد باختر نوزده طالب مسلح درننگرهار از ادامه...

تهداب گذاری چندین پروژه مهم انکشافی درولایت دورافتاده نورستان

تهداب گذاری چندین پروژه مهم انکشافی درولایت دورافتاده نورستان

شهرپارون ۱ اسد باختر کار ساخت چندین پروژه انکشافی درولایت دورافتاده...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنگاهی به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 5/ سنبله
شمار محدود از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که بدسترس قرارگرفته اند ، درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی ونظامی در کشور پرداخته اند ونیز اخبار وگزارش های را در باره رویدادهای جاری منطقه و جهان نشرکرده اند.
گزارشگر آژانس باختر ، با توجه به عنوان های برخی از این روزنامه ها گزارشی حاضر را آماده کرده است.
روزنامه افغانستان ما ، درصفحه اول از قول رییس جمهورکرواسیا عنوان کرده است از روند صلح درافغانستان حمایت میکنیم .
این روزنامه جزئیات درپیوند به عنوان فوق را درصفحه دوم نوشته کرده است و درصفحه اول زیر عنوان چهارمین رهبر داعش درافغانستان کشته شد، نوشته کرده است مقام های محلی ولایت ننگرهار در شرق کشور میگویند ابوسعید ارهابی رهبر داعش درافغانستان درولسوالی خوگیانی این ولایت کشته شده است.
عطا الله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار دیروز یکشنبه چهارم سنبله به بی بی سی گفت، رهبر داعش درافغانستان با ده نفر دیگر ازهمراهانش شنبه شب در یک حمله هوایی مشترک نیروهای امنیتی افغانستان ونیروهای حمایت قاطع کشته شد  او میگوید که این رهبر داعش باشنده اصلی اورکزی ایجنسی پاکستان بود به نوشته این روز نامه شاه حسین مرتضوی معاون سخنگوی رییس جمهور در فیسبوکش نوشته که کشته شدن رهبر داعش درافغانستان "قاطعیت " دولت درمبارزه با تروریزم را نشان میدهد.
اولین رهبر این گروه به نام حافظ سعید خان درماه اسد سال 1395 و دومین رهبر این گروه به نام عبدالحسیب درثور 1396 درولایت ننگرهار و سومین رهبر این گروه به نام ابوسید در سرطان 1396 درولایت کنر کشته شده بودند.
درحال حاضر داعش درافغانستان عمدتاً درننگرهار درشرق و جوزجان درشمال کشور نفوذ و حضور دارد.
روزنامه موضوع را دنبال کرده درمطلب دیگر زیر عنوان به منظور بررسی پیشنهادات و طرح های احزاب سیاسی کمیته مشترک ایجاد میشود نوشته کرده است رییس جمهور غنی هدایت داده است که یک کمیته مشترک متشکل از نمایندگان حکومت و احزاب به منظور بررسی پیشنهادات احزاب سیاسی ایجاد شود.
روزنامه موضوع را دنبال کرده درهمین صفحه خبر داده است که پولیس فردی را با 400 جلد تذکره جعلی درکابل بازداشت کرد.
قانون منع خشونت علیه زن از تنفیذ تا عمل عنوان مطلب دیگری میباشد که این روزنامه در صفحه اول نشرکرده و در صفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
اما روزنامه آرمان ملی صفحه اول را با مطلب زیر عنوان 20 درصد زنان افغانستان فاصله بین ولادت ها را رعایت نمی کنند آغاز کرده و درهمین صفحه خبرداده است که رهبر گروه داعش برای افغانستان کشته شد.
این روزنامه همچنان درصفحه اول زیر عنوان طرح استراتیژی منطقه یی مبارزه با مواد مخدر ازسوی جامعه جهانی تائید گردید نوشته کرده است طرح استراتیژی منطقه یی مبارزه علیه مواد مخدر نهایی شده و قراراست حکومت افغانستان روی پلان تطبیقی این استراتیژی کار کند.
طرح استراتیژی منطقه یی مبارزه علیه موادمخدر که حدود یک ماه پیش از سوی وزارت مبارزه علیه موادمخدر افغانستان در ویانا ارائه شد ازسوی جامعه جهانی مورد تائید قرارگرفت .
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درهمین صفحه مطلب را زیر عنوان نافرمانی های مدنی ائتلاف بزرگ ملی علیه حکومت آغاز شد.
ارگ کمیته مشترک حکومت و احزاب سیاسی ایجاد میشود عنوان مطلب دیگری میباشد که این روزنامه درصفحه اول به نشر آن اقدام کرده است.
ارمان ملی درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است به همین ترتیب روزنامه انصار ، درشماره امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته است و یا دنبال سایر مطالب شده است.  ختم/ نالان

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.