27 عقرب 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ملاقات وزیر امور خارجه با سفیر هند

ملاقات وزیر امور خارجه با سفیر هند

کابل باختر 26 عقرب صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه امروز...

اطلاعیه وزارت معارف

اطلاعیه وزارت معارف

کابل باختر26 عقرب از آنجاییکه در جریان سال تعلیمی 1397 رخصتی...

داکترکمال سادات: سهمگیری زنان درامورمختلف باعث پیشرفت و ترقی کشورمیشود

کابل باختر26 داکترکمال سادات معین امورجوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ امروز...

Youtube Player

khantry design

اعلانات



نگاهی به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 5/ سنبله
شمار محدود از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که بدسترس قرارگرفته اند ، درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی ونظامی در کشور پرداخته اند ونیز اخبار وگزارش های را در باره رویدادهای جاری منطقه و جهان نشرکرده اند.
گزارشگر آژانس باختر ، با توجه به عنوان های برخی از این روزنامه ها گزارشی حاضر را آماده کرده است.
روزنامه افغانستان ما ، درصفحه اول از قول رییس جمهورکرواسیا عنوان کرده است از روند صلح درافغانستان حمایت میکنیم .
این روزنامه جزئیات درپیوند به عنوان فوق را درصفحه دوم نوشته کرده است و درصفحه اول زیر عنوان چهارمین رهبر داعش درافغانستان کشته شد، نوشته کرده است مقام های محلی ولایت ننگرهار در شرق کشور میگویند ابوسعید ارهابی رهبر داعش درافغانستان درولسوالی خوگیانی این ولایت کشته شده است.
عطا الله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار دیروز یکشنبه چهارم سنبله به بی بی سی گفت، رهبر داعش درافغانستان با ده نفر دیگر ازهمراهانش شنبه شب در یک حمله هوایی مشترک نیروهای امنیتی افغانستان ونیروهای حمایت قاطع کشته شد  او میگوید که این رهبر داعش باشنده اصلی اورکزی ایجنسی پاکستان بود به نوشته این روز نامه شاه حسین مرتضوی معاون سخنگوی رییس جمهور در فیسبوکش نوشته که کشته شدن رهبر داعش درافغانستان "قاطعیت " دولت درمبارزه با تروریزم را نشان میدهد.
اولین رهبر این گروه به نام حافظ سعید خان درماه اسد سال 1395 و دومین رهبر این گروه به نام عبدالحسیب درثور 1396 درولایت ننگرهار و سومین رهبر این گروه به نام ابوسید در سرطان 1396 درولایت کنر کشته شده بودند.
درحال حاضر داعش درافغانستان عمدتاً درننگرهار درشرق و جوزجان درشمال کشور نفوذ و حضور دارد.
روزنامه موضوع را دنبال کرده درمطلب دیگر زیر عنوان به منظور بررسی پیشنهادات و طرح های احزاب سیاسی کمیته مشترک ایجاد میشود نوشته کرده است رییس جمهور غنی هدایت داده است که یک کمیته مشترک متشکل از نمایندگان حکومت و احزاب به منظور بررسی پیشنهادات احزاب سیاسی ایجاد شود.
روزنامه موضوع را دنبال کرده درهمین صفحه خبر داده است که پولیس فردی را با 400 جلد تذکره جعلی درکابل بازداشت کرد.
قانون منع خشونت علیه زن از تنفیذ تا عمل عنوان مطلب دیگری میباشد که این روزنامه در صفحه اول نشرکرده و در صفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
اما روزنامه آرمان ملی صفحه اول را با مطلب زیر عنوان 20 درصد زنان افغانستان فاصله بین ولادت ها را رعایت نمی کنند آغاز کرده و درهمین صفحه خبرداده است که رهبر گروه داعش برای افغانستان کشته شد.
این روزنامه همچنان درصفحه اول زیر عنوان طرح استراتیژی منطقه یی مبارزه با مواد مخدر ازسوی جامعه جهانی تائید گردید نوشته کرده است طرح استراتیژی منطقه یی مبارزه علیه مواد مخدر نهایی شده و قراراست حکومت افغانستان روی پلان تطبیقی این استراتیژی کار کند.
طرح استراتیژی منطقه یی مبارزه علیه موادمخدر که حدود یک ماه پیش از سوی وزارت مبارزه علیه موادمخدر افغانستان در ویانا ارائه شد ازسوی جامعه جهانی مورد تائید قرارگرفت .
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درهمین صفحه مطلب را زیر عنوان نافرمانی های مدنی ائتلاف بزرگ ملی علیه حکومت آغاز شد.
ارگ کمیته مشترک حکومت و احزاب سیاسی ایجاد میشود عنوان مطلب دیگری میباشد که این روزنامه درصفحه اول به نشر آن اقدام کرده است.
ارمان ملی درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است به همین ترتیب روزنامه انصار ، درشماره امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته است و یا دنبال سایر مطالب شده است.  ختم/ نالان

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.