02 ثور 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

شمار قربانیان حملات تروریستی سریلانکا به 290 نفر رسید

کلمبو – اسکای نیوز– 2 ثور – باختر تعداد تلفات ...

فی انس طلا 1276 دالر عرضه می شود

کابل 2 ثور باختر فی انس طلا در بازارهای بین...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنگاهی به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 6/ سنبله
شمار محدود از روزنامه های چاپی غیرحکومتی که بدسترس قرار گرفته اند در شماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی و نظامی درکشور پرداخته اند و نیز اخبار و گزارش های را درباره رویدادهای منطقه وجهان نشرکرده اند.
گزارشگر آژانس باختر ، با توجه به عنوان های تعدادی از روزنامه ها گزارش حاضر آماده کرده است.
روزنامه ویسا ، برگ نخست را با مطلب گفتگوهای صلح با طالبان نمیتواند صلح کامل را در افغانستان برقرار سازد آغازکرده و نوشته است روزنامه واشنگتن ایگزمایز درمورد گفتگوهای صلح مسکو – افغانستان با طالبان مسلح یک مطلب تازه را نشر کرده است.
واشنگتن ایگزماینز نگاشته است گفتگوهای صلح با طالبان نمیتواند صلح کامل را درافغانستان برقرار سازد جنگجویان داعش ، شبکه حقانی و نهضت اسلامی ازبکستان به جنگ ادامه خواهند داد.
با این حال روزنامه واشنگتن ایگزماینر تلاش رییس جمهور اشرف غنی را برای صلح و حمله های طالبان در برابر آنرا به بررسی گرفته است.
ویسا ادامه این مطلب را در صفحه پنجم نوشته کرده است اما درصفحه اول از قول اعضای شورای ملی عنوان کرده است نیروهای خارجی درامر مبارزه با داعشی ها بی اراده و گزینشی عمل میکنند.
به نوشته این روزنامه همزمان با هلاکت چهارمین رهبر گروه داعش درافغانستان شماری از اعضای سوری تاکیدمیکنندکه هلاکت رهبران خود خوانده داعش تاثیری برفعالیت تروریستی این گروه نخواهد داشت .
ابوسعید ارهابی چهارمین رهبر گروه تروریستی داعش درافغانستان سه روز پیش درنتیجه عملیات طیاره های بی پیلوت نیروهای امریکایی درولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار به هلاکت رسید.
روزنامه ویسا ادامه این مطلب را در صفحه پنجم نوشته کرده اما درصفحه اول عنوان کرده است که به خواست محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان نشست مسکو به تعویق افتاد.
به همین ترتیب روزنامه ویسا همچنان درصفحه اول خبرداده که روزچهارشنبه درمرکز وولایت های کشور حرکات مدنی ائتلاف بزرگ ملی آغاز میگردد.
روزنامه ویسا درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
اما روزنامه افغانستان ما برگ نخست را با مطلب سازمان ملل فرماندهان ارتش میانمار باید به اتهام نسل کشی محاکمه شوند.
نشست مسکو به تعویق افتاد عنوان مطلب دیگری است که روزنامه افغانستان ما درصفحه اول مطرح کرده است و جزئیات آن را درصفحه دوم ارائه کرده است روزنامه افغانستان ما سرمقاله ای شماره امروزی را درصفحه دوم زیر عنوان چرا حکومت برخی وزارت خانه ها را با سرپرست اداره میکند . نوشته کرده و آورده است حکومتداری خوب نه تنها شعار حکومت رییس جمهور غنی که بخشی از مسوولیت و تعهد حکومت وحدت ملی دربرابر جامعه جهانی میباشد سیستم سازی بدون ثبات درمدیریت امکان پذیرنیست مدیرانی که به عنوان سرپرست انجام وظیفه میکنند هیچگاهی قادر نخواهند بود یک سیستم موثر ایجاد و یا ازسیستم ایجاد شده درست حفاظت کند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده درصفحه دوم خبر داده است که شبکه منطقه یی مبارزه علیه قاچاق انسان ایجاد میشود.
این روزنامه همچنان در صفحه دوم از مقام های محلی ولایت فاریاب عنوان کرده است که خطر سقوط این ولایت رفع گردیده است.
روزنامه افغانستان ما درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
به همین ترتیب روزنامه آرمان ملی درصفحه های شماره امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته و یا دنبال سایر مطالب شده است. ختم/ نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.