14 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

کنینگهم: آتش‌بس سه روزهٔ طالبان باید تمدید شود

کنینگهم: آتش‌بس سه روزهٔ طالبان باید تمدید شود

واشنگتن/ وی او ای / ۱۴ اسد/ باختر جیمز گنینگهم، سفیر...

ازبکستان: از این پس کودکان می‌توانند به مساجد بروند

ازبکستان: از این پس کودکان می‌توانند به مساجد بروند

تاشکند/وی او ای / ۱۴ اسد/ باختر وزارت داخلهٔ ازبکستان می‌گوید...

وزیر امور خارجۀ امریکا با ملا برادراز طریق ویدیو کنفرانس ملاقات کرد

وزیر امور خارجۀ امریکا با ملا برادراز طریق ویدیو کنفرانس ملاقات کرد

دوحه / تویتر/۱۴ اسد/ باختر ملا برادر معاون سیاسی گروه...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 8/ سنبله
تحرکات اخیرگروه های اسلام ستیز درهالند نشان دهنده آن است که افراط گرایی دارد جهان شمول میشود ، با عناوین و القاب مختلف تبارز نموده باعث تقابل ورویارویی درجوامع مختلف میگردد.
مفسر آژانس باختر مینگارد ، اخیراً درصفحات اجتماعی برخی رسانه های غربی اخباری منتشر گردیده که گویا حلقات خاصی درکشور هالند درپی برگزاری یک نمایشگاه و رقابت کارتون اند که سوژه و مضمون آن مقدسات اسلامی است با تاسف دراین کار زار ضد اسلامی و ضد بشری چهره های از مقامات دولتی هالند نیز شریک اند.
آنچه بنام نمایشگاه و یا مسابقه کارتون نویسی درهالند برنامه ریزی شده درتداوم تلاش های صورت میگیردکه قبلاً حلقات افراط گرایی درامریکا ، فرانسه ، دنمارک ، ناروی و باکشورهای دیگر تلاش کردند تا با سوختاندن نمایشی قرآن مجید و یاهم ترسیم کارتون های که درآن بوو رنگ عقیده توحین به مقدسات مسلمانان جلوه گر بود و یا هم تهیه فلم ها و نمایشنامه های که درآن به شخصیت های صدر اسلام ساخته شده همه نمایانگر آن است که افراطیت درجوامع غربی و امریکا نیز در حال رشد است  واین مساله ثابت میگرددکه افراط گرایی درهر دین ، مذهب کشوری وجود دارد. حتا آنانیکه با قساوت از نام و آدرس دین درافغانستان ، سوریه ، عراق انسان میکشند وابسته به سازمان های استخباراتی کشورهای اندکه خارج از جوامع اسلامی قراردارند و برای بد نامی مسلمانان اند و آستین برزده اند.
آنچه درهالند بنام راه اندازی مسابقه و یا نمایشگاه کارتون به هدف توحین شخصیت های صدر اسلام برنامه ریزی گردیده میرساند که دولت و جوامع زیادی با افراطیت پیوند دارند و افراطیت دیگر یک هویت اسلامی نیست .
این مساله برای وجدان های بیدار قابل درک است که اگر طالب و داعش و القاعده درجوامع اسلامی ظهور کرده اند و شعار های بلند را سرمیدهند درهالند ، امریکا ، پاریس و  ناروی و درکل دراروپا حرکت های افراطی دربرابر مسلمانان وجود داردکه میتواند حساسیت برانگیز باشد . اگر این گروه از نام دین آدم میکشند در میانمار قتل عام مسلمانان یک افراط گرایی نیست ، آیا اسرائیل با سلطه گرایی هایش دربرابر فلسطینیان یک دولت افراطی نیست.
با تاسف دولت های کشورهای اروپایی ، امریکا و بعضی کشورهای دیگر جهان همیشه شهروندان شان را از افراط گرایان اسلامی ترسانده اند مگر در برابر افراط گرایان درجوامع خود که با سازماندهی برنامه های ماجراجویانه قلوب صدها میلیون مسلمان را درجهان جریحه دار میسازند خاموش اند.
فراموش نشودکه هرحرکت ماجراجویانه و اسلام ستیزانه ، حساسیت برانگیز خواهد بود نه تنهاکه قلوب مسلمین را درجهان متاثر خواهد ساخت دستاویزی برای گروه های افراطی خواهد شد که در پی دریافت بهانه اند تا عملکرد زشت شان را توجیه کنند .
حوادث چند سال قبل درپاریس که درپی نشر کارتون های ضد اسلامی دریک مجله فرانسوی به قیمت جان دهها شهروند پاریس تمام شد به همین سان شهروندان بلجیم و کشورهای دیگر نیز دروجود همین گونه ماجراجویی ها قربانی دادند.
پس چه خوب خواهد بود که غربی ها و امریکایی ها دموکراسی را درچوکات انسانیت تعریف کنندکه درآن حق و حقوق دیگران محترم شمرده میشود چه خوب است که امریکاو غرب آزادی بیان و آزادی های مدنی را با ترور شخصیت ها برابر نکنندهمانگونه که طالب و داعش و القاعده را افراط گرا و تروریست میگویند متوجه تروریستان پنهان در کشور های خود نیز باشند که با ماجراجویی ها زمینه تقابل ورویارویی پیراوان ادیان مختلف را مساعد میسازند و باعث ویرانی و خونریزی میشوند.
ختم/ عبدالخالق صائم

Last modified on ???? ، 10 ????? 1397 ، 04:39
More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.