02 ثور 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

شمار قربانیان حملات تروریستی سریلانکا به 290 نفر رسید

کلمبو – اسکای نیوز– 2 ثور – باختر تعداد تلفات ...

فی انس طلا 1276 دالر عرضه می شود

کابل 2 ثور باختر فی انس طلا در بازارهای بین...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنگاهی به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

11 سنبله کابل باختر/ 11/ سنبله
شمار محدود از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که بدسترس قرارگرفته اند ، درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی و نظامی درکشور پرداخته اند ونیز اخبار وگزارش های را در باره رویداد های جاری کشور و منطقه نشر کرده اند.
گزارشگر آژانس باختر ، با توجه به عنوان های درشت شماری از این روزنامه ها ، گزارش حاصر را آماده کرده است.
روزنامه ارمان ملی در صفحه اول از قول گروه داد خواهی حفاظت از افرادملکی عنوان کرده است دریک ماه گذشته نزدیک به 800 غیر نظامی درافغانستان کشته و زخمی شده اند.
به نوشته این روزنامه درگزارش تازه گروه دادخواهی حفاظت از افرادملکی آمده که درماه آگست ماه گذشته میلادی نزدیک به 800 غیر نظامی در 19 ولایت افغانستان کشته و زخمی شده اند.
به نوشته این روزنامه دربخشی این گزارش هم چنان آمده که درماه اگست 261 غیر نظامی درافغانستان کشته و 524 غیرنظامی زخمی شده اند براساس این گزارش مسوول بیشتر این تلفات غیر نظامیان ، گروه طالبان بوده است.
روزنامه موضوع را دنبال کرده درمطلب دیگر زیر عنوان ائتلاف بزرگ ملی ، هزاران شناس نامه جعلی ثبت شده درانتخابات را فاش کرد . نوشته کرده است ائتلاف بزرگ ملی افغانستان با افشای صد هزار شناسنامه های جعلی خواستار اصلاحات درروند برگزاری انتخابات پارلمانی شد.
این شناسنامه های جعلی که برای شرکت درانتخابات آینده ثبت شده شماری به نام های برخی مقام های عالی رتبه دولتی صادر شده ، کنده و اساس ندارند به نام یک فرد تا 20 شناس نامه جعلی صادر شده برچسپ خورده اند شمار زیاد این شناس نامه ها هم عکس ندارند و یا عکس کودکان درآن برچسپ شده است.
روزنامه موضوع به همین ترتیب دنبال کرده و درمطلب دیگر زیر عنوان ، اعضای القاعده و داعش درکنر کشته شدند نوشته کرده است مسوولان ارتش درزون شرق کشور گفته اند درپی عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی و حملات هوایی نیروهای ماموریت حمایت قاطع در ولسوالی های څوکی و وته پور ولایت کنر دست کم 10 تروریستی داعشی و 4 عضو سازمان تروریستی القاعده کشته شدند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده درهمین صفحه مطلب را زیر عنوان رهبری اداره های امنیتی توان مدیریت جنگ را ندارند نشر کرده است.
آرمان ملی درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است اما روزنامه هشت صبح برگ نخست را با مطلب زیر عنوان افشاری صدها هزار شناس نامه تقلبی آغازکرده درهمین صفحه از قول سیگار عنوان کرده است توافق صلح با حکمتیار موثر واقع نشده است.
به نوشته این روزنامه دفتر سرمفتش ویژه ی ایالات متحده برای بازسازی افغانستان سیگار درگزارشی گفته است که توافق با گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی تاثیر قطعی برروند مذاکرات صلح با گروه های مسلح مخالف دیگر به شمول طالبان نداشته است .
به نوشته این روزنامه درگزارش سیگار که روزجمعه9سنبله نشر شده آمده است شماری از مقام های افغانستان به شمول رییس جمهور غنی ابراز امیدواری کرده بودند که توافق صلح با گلبدین حکمتیار شرایط را برای توافق صلح با سایر گروه های مسلح در کشور فراهم خواهد ساخت.
روزنامه موضوع را دنبال کرده درهمین صفحه از قول کشور چین عنوان کرده است در افغانستان پایگاه نظامی نمی سازیم .
روزنامه هشت صبح  درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است به همین ترتیب روزنامه افغانستان ما ، درشماره امروزی یابه نشر مطالب مشابه پرداخته و یادنبال سایر مطالب شده است.  ختم/ نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.