29 حمل 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

از وقوع یک انفجار در بغلان جلوگیری شد

از وقوع یک انفجار در بغلان جلوگیری شد

پلخمری ۲۹حمل باختر پولیس بغلان دقایق پیش با کشف و خنثی...

راه اندازی نمایشگاه کتاب و صنایع دستی زنان در غزنی

راه اندازی نمایشگاه کتاب و صنایع دستی زنان در غزنی

غزنی 29 حمل باخت نمایشگاه کتاب و صنایع دستی زنان در...

آثار تاریخی موزیم غزنی به نمایش گذاشته شد

آثار تاریخی موزیم غزنی به نمایش گذاشته شد

غزنی 29 حمل باختر دوصد پارچه از آثار تاریخی موزیم ولایت...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمروری به نشرت برخی از روزنامه ها چاچی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل  12 سنبله باختر          
شمار از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که به دسترس قرارگرفته اند ، درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی و نظامی درکشورپرداخته اند و نیز اخبارو گزارش های را درباره رویداد های جاری منطقه و جهان نشرکرده اند.
گزارشگرآژانس باخترمینگار: با توجه به عنوان های برخی از این روزنامه ها گزارش فشرده آنهارا آماده کرده است .
روزنامه ویسـا، درصحفه اول عنوان کرده است که 60 کتاب ثبت نام رای دهنده گان مفقود گردیده است .
روزنامه ویسا درمطلب دیگرزیرعنوان ، با انتخاب جنرال میلربه حیث قوماندان نیروهای خارجی : نگرانی ها دربازه تشدید جنگ درافغانستان ن افزایش یافته است . نوشته کرده است .
جنرال آستین سکات میلر، پس ازناکامی ستراتیژی جدید ترامپ و نارضایتی وی ازوضیعت جنگ افغانستان دیروز به گونه رسمی به جای جنرال جان نیکولسن به حیث قوماندان جدید نیروهای امریکایی و ناتو درافغانستان معرفی شد.
نهمین قوماندان امریکایی و نخستین گزینه ترامپ برای قوماندانی درافغانستان درحالی مسولیت جنگ را به عهده میگرد که باتوجه به کارنامه وی دراستفاده ازعملیات شبانه و ترورنگرانی ها درباره تشدید درگیری ها درافغانستان افزایش یافته است .
روزنامه موضوع را دنبال کرده درمطلب دیگرازقول همایون همایون عضوائتلاف ملی عنوان کرده است که درمسکو و یا هرجای دیگر درنشست با گروه طالبان اشتراک می کنیم.
ویسا درصفحه اخرزیرعنوان ، جرماکرون و مرکل دربرابرترامپ به پایان رسیده است . نوشته کرده : یک رسانه غربی با اشاره به اظهارات اخیر رهبران آلمان و فرانسه این سخنان رانشانه ای برای پایان صبرآنها دربرابردونالد ترامپ توصیف کرد.
بلومبرگ درمطلب خود می نویسد : بعد از اقدامات امریکا علیه اروپا ازتجارت گرفته تا تغیرات اقلیمی انگلا مرکل و امانوئل ماکرون نشان دادند که صبرشان دربرابردونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا به پایان رسیده است .
رهبران آلمان و فرانسه به فاصله 24 ساعت ازیکدیگردریک هفته خواستار استقلال بیشتر اروپا دربرابرامریکا شدند .
این پیام ها مشترک درزمانی انجام شد که برحاکمیت استقلال اروپا در برابراقدامات ترامپ تاکید شده است .
روزنامه موضوع را دنبال کرده درهمین صفحه خبرداده است که پنتاگون کمک 300 میلیون دالر به پاکستان را قطع کرد.
طالبان از ورود اعضای کاروان صلح به مناطق تحت تسلط خود ممانعت کرد . عنوان مطلب است که این روزنامه درصفحه اخیربه آن پرداخته است .
روزنامه ویسا درصفحه زیرعنوان ، اردوغان برپایان دادن حاکمیت دالردر مبادلات جهانی تاکید کرد . آغاز کرده ونوشته است : رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه درسفربه قرغیزستان  فعالان اقتصادی ترکیه و قرغیزستان ازضرودت پایان داد به حاکمیت دالردرمبادلات جهانی سخن گفت . اردوغان درین گردهمایی گفت : باید آرام آرام به تقویت مبادله با پول های ملی مان به حاکمیت دالربراقتصادی جهانی پایان دهیم . اوگفت تلاش دارند بادستکاری درنرخ اسعار درآِینده اقتصادی قوی و سالم ترکیه شاید تردید بیفگند . هدف این اسعاری ترکیه است .
روزنامه ویسا موضوع رادنبال درهمین صفحه مطلب را زیرعنوان فرمانده امریکایی روسیه را به تلاش برای بی ثبات کردن افغانستان متهم کرد.
واکنش تند اداره ثبت وحوال نفوس به افشاگری گسترده ائتلاف بزرگ ملی افغانستان . عنوان دیگری می باشد که این روزنامه درصفحه اول نشرکرده است.
انصاردرصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشترشده است .
به همین ترتیب روزنامه های آرمان ملی درصفحه های شماره امروزی یا به نشرمطالب مشابه پرداخته است ویا دنبال سایرمطالب شده است . نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.