26 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سه نظامی دریک عملیات ازبند طالبان درغور آزاد شدند

سه نظامی دریک عملیات ازبند طالبان درغور آزاد شدند

فیروزکوه / باختر/ ۲۶/ جوزا مسوولان نظامی غور می گویند که...

نگاهی به نشرات شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

نگاهی به نشرات شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

کابل باختر/ ۲۶/ جوزا شماری از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت...

تیم ملی امریکا به مصاف چیلی می رود

کابل باختر/ ۲۶/ جوزا درادامه بازی های فوتبال جام جهانی دختران،...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنگاهی به نشرات برخی ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 13/ سنبله
شمار محدود از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که بدسترس قرارگرفته اند درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی و نظامی در کشور پرداخته اند و نیز اخبار وگزارش های را در باره رویداد های جاری منطقه و جهان نشر کرده اند.
گزارشگر آژانس باختر ، با توجه به عنوان های درشت این روزنامه ها گزارش حاضر را آماده کرده است.
روزنامه آرمان ملی برگ نخست را با مطلب زیر عنوان قرارداد پروژه تهیه و چاپ 2/12 میلیون کتاب تدریسی تائید شد . آغاز کرده است و درهمین صفحه به هشدار کمیسیون شکایات به نامزدان توجه کرده مطلب را زیر عنوان اگر از وظایف تان کنار نروید از فهرست حذف شود نوشته کرده است کمیسیون شکایات انتخاباتی به آن عده از نامزدان انتخابات پارلمانی که وظایف رسمی دارند هشدار دادکه اگر ثابت گردد که از وظایف رسمی شان استعفا نداده اند و یا پیش از وقت برای خود شان کمپاین میکنند با برخورد جدی این کمیسیون روبه رو خواهند شد.
روزنامه موضوع را دنبال کرده درهمین صفحه زیر عنوان دیگر دو گفته متضاد سیگار از عدم موثریت حزب اسلامی وحزب اسلامی از توانمندی سخن میگوید نوشته کرده است اداره تفتش مرکزی امریکا سیگار که بربازرسی افغانستان نظارت داد اعلام داشت که توافق صلح دولت افغانستان با جناح گلبدین حکمتیار دراصلاحی تاثیر قطعی برروند مذاکرات صلح دراین کشور نداشته و نتوانسته مایه حذب دیگر گروه ها به شمول طالبان به روند گفت و گو های صلح گردد.
درگزارش آمده است که شماری از مقامات افغانستان به شمول محمد اشرف غنی امیدوار بودندکه توافق صلح با حکمتیار شرایط را برای توافق صلح با دیگر گروه های مسلح کشور آماده میسازد.
سیگار همچنان به نقل از وزارت خارجه ایالات متحده گزارش داده است که از دیدواشنگتن توافق صلح بارهبر یک شاخه حزب اسلامی برسایر گروه ها به شمول طالبان تاثیر قاطعی را نداشته است.
روزنامه موضوع را دنبال کرده درهمین صفحه قول نهادهای ناظر بر انتخابات عنوان کرده است که کمیسیون انتخابات حقایق را پنهان میکند.
روزنامه ارمان ملی درصفحه های دیگر شماره امروزی دنبال مطالب بیشتر شده است.
به همین ترتیب روزنامه هشت صبح برگ نخست را با مطلب زیر عنوان نهادهای ناظر نگران اند آیا انتخابات برگزار خواهد شد.؟ آغاز کرده درهمین صفحه درمطلب دیگر زیر عنوان طالبان صدراعظم جدید پاکستان را تهدید به ترور کردند نوشته کرده است بخشی از یک گزارش استخبارات نظامی پاکستان حاکی از تهدید جدی و برنامه ریزی شده تحریک طالبان پاکستان برای ترور عمران خان صدراعظم جدید پاکستان است.
به نوشته این روزنامه خبر این تهدید که توسط سعدیه افضل خبرنگار پاکستانی نشر شده بود نشان دهنده  این است که شخصی ناشناخته ای به طور دواطلبانه با رهبری تحریک طالبان تماس گرفته و به آنان گفته است که قصد دارد عمران خان را به قتل برساند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده درهمین صفحه از قول وزیر دفاع بریتانیا عنوان کرده است داعش افغانستان با گروه های تروریستی دربریتانیا ارتباط دارد.
این روزنامه همچنان در صفحه اول عنوان کرده است که ایالات متحده کشته شدن چهارمین رهبر داعش درکشور را تائید کرد.
روزنامه هشت صبح در صفحه های دیگر شماره امروزی دنبال مطالب بیشتر شده است.
به همین ترتیب روزنامه افغانستان ما درشماره امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته است و یا دنبال سایر مطالب شده است.
ختم/ نالان

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.