02 ثور 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

شمار قربانیان حملات تروریستی سریلانکا به 290 نفر رسید

کلمبو – اسکای نیوز– 2 ثور – باختر تعداد تلفات ...

فی انس طلا 1276 دالر عرضه می شود

کابل 2 ثور باختر فی انس طلا در بازارهای بین...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 13 سنبله
اعلام خبر مرگ جلال الدین حقانی سردسته شبکه حقانی در گروه طالبان یک ترفند استخباراتی است که اهداف و مقاصد معین در آن نهفته است.
مفسر آژانس باختر مینگارد: اخیراً ذبیح الله مجاهد که خود را سخنگوی طالبان معرفی میکند، اعلام داشته است که جلال الدین حقانی یکتن از اعضای رهبری آن گروه به علت بیماری که داشت درگذشته است.
به گفته ذبیح الله مجاهد جلال الدین حقانی حدود هفت سال دچار سکته مغزی شد و هشت سال را در بستر بیماری سپری کرد و سر انجام درگذشت و در داخل افغانستان به خاک سپرده شده است.
این چندمین بار است که خبر مرگ جلال الدین حقانی که زمانی یک قوماندان پیشتاز چهارم حزب اسلامی مولوی خالص بود ، رسانه یی میشود حدود چهار سال قبل هم خبر مرگ حقانی نشر شد مگر خانواده او آن را رد کردند.
اعلام مرگ جلال الدین حقانی ، چگونگی مرگ ملا عمر رهبر گروه طالبان را در ذهن ها تداعی میکند مرگ ملا عمر هم دو سال بعد از وفات اش منتشر شد.
با آنکه طالبان به گونه یی بیان میدارند که گویا مرگ جلال الدین حقانی در چند روز اخیر اتفاق افتاده مگر باور ها به این است که دو سال قبل مرده بود مگر خبر مرگ او چند سال بعد اعلام میشود. انتشار خبر مرگ حقانی مانند انتشار مرگ ملا عمر کار گروه طالبان نیست بل کار شبکه ها و سازمان های استخباراتی است که بر طالبان تسلط دارند.
این سازمان به دلیل این اینکه صفوف  طالبان تضعیف شود از علاقمندان  این گروه کاسته شود، روند سرباز گیری اخلال نگردد کشور جنگ سرانگردد و بالاخره مشکل بر سر جانشینی و رهبری به میان نیآید مرگ چهره های سرشناس طالبان را مخفی نگهداشته اند.
شبکه حقانی که در داخل گروه طالبان از سوی جلال الدین حقانی اساس گذاشته شد،  این شبکه نیرومند ترین و مجهز ترین بخش طالبان را تشکیل می دهد که عامل اسفبار ترین و خونین ترین جنایات اند . شبکه که روابط نزدیک با آی ، اس ، ای دارد و امریکائیان شبکه حقانی را بازی قدرتمند این گروه خوانده بودند.
پس نام و موقف جلال الدین حقانی برای آی ،اس آی ارزش زیادی داشت و اعلام آنی خبر مرگ او میتوانست برای این سازمان جهنمی مشکل ساز باشد.
شاید آی ،آس ، آی با پنهان ساختن مرگ ملا عمر و حالا مرگ جلال الدین حقانی به اهداف رسیده باشد و ترفند های را اجرا کرده باشد مگر واقعیت این است که پنهان کاری ها و نیرنگ ها دیگر کارا نیست و جهان میداند که افراط گرایی در وجود القاعده و طالب و داعش با اداره و مدیریت سازمان های استخباراتی پاکستان رشد کرده و به عنوان یک تشدید بالقوه علیه جهانیان قرار گرفته در کار مبارزه علیه این گروه ها و پدیده  زشت افراط گرایی چهره های مطرح نیست بل اراده و توانمندی جهانیان صلح پسند که کار گروه ها و حمایت کننده گان شان را یکطرفه میسازد. تحلیل سیاسی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.