02 اسد 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

استاد سرور دانش: صلح درافغانستان یک ضرورت حیاتی است

استاد سرور دانش: صلح درافغانستان یک ضرورت حیاتی است

کابل باختر اول اسد لیوجین سونگ سفیر جمهوری خلق چین که...

پیوستن نوزده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

پیوستن نوزده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

شهرجلال آباد ۱ اسد باختر نوزده طالب مسلح درننگرهار از ادامه...

تهداب گذاری چندین پروژه مهم انکشافی درولایت دورافتاده نورستان

تهداب گذاری چندین پروژه مهم انکشافی درولایت دورافتاده نورستان

شهرپارون ۱ اسد باختر کار ساخت چندین پروژه انکشافی درولایت دورافتاده...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنگاهی به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 14/ سنبله
شمار محدود از روزنامه های چاپی غیرحکومتی در پایتخت که بدسترس قرارگرفته اند ، درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی ونظامی در کشور پرداخته اند و نیز اخبار وگزارش های را درباره رویدادهای جاری منطقه و جهان نشر کرده اند.
گزارشگر آژانس باختر ، با ت وجه به عنوان درشت برخی از این روزنامه ها گزارش حاضر را آماده کرده است روزنامه هشت صبح شماره امروزی به مطلب دررابطه به هشدار کمیسیون مستقل انتخابات به ن امزدان توجه کرده زیر عنوان کمیسیون مستقل انتخابات به نامزدان تا سه روز دیگر عکس های تان را بردارید به این موضوع پرداخته است .
هشت صبح جزئیات درپیوند به عنوان فوق را درصفحه دوم نوشته اما درصفحه اول از قول سازمان ملل متحد عنوان کرده است بیش از صد هزار کودک افغان به حفاظت فوری نیاز دارند.
به نوشته این روزنامه دفتر هماهنگی امور کمک های بشری سازمان ملل متحد اوچا گزارش داده است که بیش از صد هزار کودک افغانستان در حوزه غرب کشور از خشکسالی های اخیر اسیب دیده اند و به حمایت فوری نیاز دارند.
به نوشته این روزنامه سازمان ملل گفته است که تنها درسایت های غیر رسمی هرات بیش از 100 مرکز مناسب نیاز است تا حمایت های روانی – اجتماعی را برای 15 هزار کودک بی جا شده فراهم کند.
دراین گزارش تاکید شده است که با توجه به افزایش قابل ملاحظه ی خانواده های بیجا شده داخلی درشهر قله ی نو فعالیت های حفاظت از کودکان باید بدون تاخیر آغازشود.
روزنامه هشت صبح موضوع را دنبال کرده و در مطلب دیگر زیر عنوان محدودیت های گوناگون برشهر غزنی وضع شده است نوشته کرده باشنده گان شهر غزنی از احتمال حمله دوباره طالبان براین شهر نگران اند ومیگویند عملیات پاکسازی نیروهای امنیتی درغزنی اجرانشده و هنوز هم امکان حمله ی دوباره براین شهر وجود دارد باشندگان این شهر گفته برخی از دکان های همجوار به فرماندهی پولیس این ولایت بامداد روز سه شنبه 13 سنبله بسته شده است.
روزنامه هشت صبح موضوع دنبال کرده درهمین صفحه به محاصره منزل مسوول حزب محاذ ملی دربلخ توجه کرده زیر عنوان محاصره منزل مسوول حزب محاذ ملی دربلخ پایان یافت نوشته کرده است محاصره منزل اخترمحمد ابراهیم خیل مسوول حزب محاذ ملی درشهر مزارشریف پس از دوروز پایان یافت . نیروهای امنیتی بلخ پس از این که یک دوکان در شهر مزارشریف مرکز ولایت بلخ مورد سرقت مسلحانه قرارگرفت منزل اخترمحمد ابراهیم خیل مسوول حزب محاذ ملی درشمال کشور را محاصره کردند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
اما روزنامه ماندگار مرگ نخست را با مطلب زیرعنوان شهروندان دررابطه به درگذشت حقانی حقانی مرد ، اما حقانی های زیادی زنده اند آغاز کرده و جزئیات درپیوند به عنوان فوق را درصفحه سوم نوشته است .
روزنامه ماندگار درصفحه اول مطلب را زیر عنوان ائتلاف بزرگ ملی و گلیم رسوایی نشر کرده است.
ماندگار همچنان دراین صفحه خبرداده است که 61 مظنون جرایم جنایی درکابل بازداشت شدند این روزنامه جزئیات درپیوند به عنوان فوق را درصفحه دوم نوشته است ماندگار درصفحه دوم مطلب را زیر عنوان عقلانیت و معنویت قهرمان ملی نشر کرده است.
به همین ترتیب روزنامه ماندگار درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
به همین ترتیب روزنامه انصار درصفحه های شماره امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته است و یا دنبال سایر مطالب شده است.
ختم/ نالان

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.