21 قوس 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

چندین جنگ افزار در بلخ به دست آمد

چندین جنگ افزار در بلخ به دست آمد

مزارشریف 21 قوس باختر ریاست امنیت ملی بلخ یک مقدار جنگ...

برنقش رسانه ها در آوردن صلح در بلخ تاکید شد

برنقش رسانه ها در آوردن صلح در بلخ تاکید شد

مزارشریف 21 قوس باختر نشستی زیر نام کنفرانس ملی رسانه...

طرح صلح افغانان محور ملاقات  معین سیاسی وزارت امور خارجه با سفیر هند

طرح صلح افغانان محور ملاقات معین سیاسی وزارت امور خارجه با سفیر هند

کابل باختر 21 قوس ادریس زمان معین سیاسی وزارت امور خارجه...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنگاهی به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 2/ میزان
شمار محدود ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی که درپایتخت بدسترس قرارگرفته اند ، درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی ونظامی در کشور پرداخته اند ونیز اخبار وگزارش های را درباره رویدادهای جاری منطقه و جهان نشر کرده اند.
گزارشگر آژانس باختر ، با توجه به عنوان های درشت برخی از این روزنامه ها گزارش حاضر را آماده کرده است.
روزنامه انصار دربرگ نخست از قول وزارت دفاع کشور عنوان کرده است درماه گذشته 513 نیروی ارتش کشته و 718 تن زخمی شده اند.
به نوشته این روزنامه وزیر دفاع ملی می پذیرد که به دلیل تهدید ها وگسترش جنگ شماری از نیروهای دولتی دریک سال حتا یک بار به تعطیلات نرفته اند.
سنا توران دیروز یکشنبه  1 میزان طارق شاه بهرامی وزیر دفاع ملی ویس برمک وزیر داخله و معصوم استانکزی رییس عمومی امنیت ملی را به دلیل افزایش حمله های هراس افگنی و بدترشدن وضعیت امنیتی درکشور به مجلس سنا فراخوانده شدند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده درهمین صفحه عنوان نموده است ذلیل شدن عاشورا ستیزان انصار جزئیات درپیوند به عنوان فوق را درصفحه چهارم نوشته کرده است اما درصفحه اول از قول فیفا آورده است استفاده از سیستم بایومتریک درانتخابات پارلمانی ممکن نیست .
به نوشته این روزنامه انتقال دستگاه ها و ابزار های کارگیری سیستم بایو متریک راه اندازی مرحله نمایشی آگهی عامه ظرفیت سازی آموزش دهی برای کارمندان جابجایی دیتابیس آن در داخل کمیسیون مراحلی استند که به گفته ناظران حداقل دوماه را در برخواهدگرفت .
انصار ادامه این مطلب را درصفحه دوم نوشته کرده درصفحه اول زیر عنوان دیگر نوشته کرده است تقابل امریکا با چین و روسیه وارد مرحله جدیدی شده و پکن با احضار سفیر ایالات متحده درپکن نشان داده که قصد عقب نشینی دربرابر واشنگتن ندارد توسعه روابط چین و روسیه موجب نگرانی امریکا شده بطوریکه واشنگتن ضمن اعمال تحریم های جدید صراحتاً درباره همکاری های نظامی پکن و مسکو هشدار داده و همین امر واکنش آنها را در برداشته است .
درهمین رابطه وزارت خارجه چین دیروز یکشنبه تری براستاد سفیر امریکا درپکن را به دلیل اعتراض به تحریم واشنگتن علیه یک هیات نظامی چینی برای خرید سلاح روسی احضار کرد گنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین درواکنش به تحریم های امریکا علیه هیات چینی گفت که این اقدام نقض آشکار مبانی روابط است و به صورت جدی روابط دوجانبه را تحت الشعاع قرارخواهد داد.
روزنامه موضوع را دنبال کرده درصفحه اول و دیگر صفحه ها دنبال مطالب بیشتر شده است.
اما روزنامه افغانستان درصفحه اول از قول وزیر خارجه امریکا عنوان کرده است ترامپ آماده دیدار با آیت الله خامنه ای است .
به نوشته این روزنامه مایک پومپیو وزیر خارجه امریکا درگفت وگو با شبکه خبری فاکس گفت که رییس جمهوری امریکا آماده دیدار با مقام های ایرانی درنیویارک است.
او گفت آقای ترامپ حاضر به ملاقات با آقای روحانی است اما درعین حال گفت که به گمان آنها رهبر واقعی ایران ایت الله خامنه ای است و آقای ترامپ آماده گی دیدار با او را دارد.
روزنامه افغانستان همچنان درصفحه اول از قول وزرای دفاع و داخله کشور عنوان کرده است با افزایش تهدیدات کارروی تغییر تاکتیک جنگ جریان دارد.
اعلام فهرست رای دهندگان 10 ولایت دیگر با نام 88 هزار نفر از لیست حذف شد عنوان مطلب دیگری میباشد که این روزنامه در صفحه اول به ارائه جزئیات پیرامون آن پرداخته است .
روزنامه افغانستان ما ، سرمقاله شماره امروزی را درصفحه دوم زیر عنوان انتخابات انتظارها و نگرانی ها نوشته کرده است این روزنامه درصفحه اخر از قول رییس جمهور کشور عنوان کرده است . پروژه های عمران درغرب کابل سرعت یابد. افغانستان ما درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است به همین ترتیب روزنامه هشت صبح درشماره امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته و یا دنبال سایر مطالب شده است. ختم/ نالان

More in this category: « تبصره: تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.