10 ??? 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تلاش برای اشتغال زایی زنان فقیر درهلمند

لشکرگاه/ ۹حوت/ باختر برنامه یی برای اشتغال زایی به زنان فقیر...

اتخاذ اقدامات پیشگیرانه جلوگیری از بروز کرونا در قندهار

اتخاذ اقدامات پیشگیرانه جلوگیری از بروز کرونا در قندهار

قندهار/۹حوت/ باختر در قندهار اقدامات پیشگیرانه یی برای جلوگیری از بروز...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل /باختر/ 4/ میزان
شش میزان سیاه ترین روز در تاریخ معاصر افغانستان بوده ،روز که طالبان وارد کابل شدند ، امارت اسلامی شان را ایجاد نمودند ، تحجر و بربریت شان را به اثبات رسانیدند.
مفسر آژانس باختر مینگارد ، شب پنجم میزان سال 1375 سرنوشت سیاسی افغانستان دچار یک آشفتگی و ناهنجاری تازه شدکه با تسلط گروه طالبان برشهر کابل شکل یافت .
طالبان نیمه شب پنجم میزان با متواری نمودن دولت مجاهدین کابل را تسخیرنمودند و با اشغال پایتخت خود را حاکم سرنوشت سیاسی مردم ما ساختند.
گروه متحجر که با شعار انفاذ شریعت و به اصطلاح برچیدن گلیم شروفساد ٬حرکت شان را درقالب یک پروژه استخباراتی از بولدک کندهار آغاز کردند و به دلیل خسته بودن مردم از جنگ ، قوماندان سالاری و تفنگ سالاری و با پناه بردن به شعارهای اسلامی بسیاری از بخش های کشور را بدون جنگ و مقاومت بدست آوردند حتا درکابل برای مقابله با این گروه چندان تمایلی وجود نداشت زیرا شهریان کابل هم از زورگویی ، وحشت وراکت پراگنی های دشمنان دولت اسلامی به ستوه آمده بودند.
طالبان با ورود به کابل و تسخیر پایتخت نقاب از چهره کشیدند و به زودی واضح و آشکار شد که انفاذ شریعت و شعارهای دیگر اسلامی فقط یک رویکرد فریبکارانه بود. در حالیکه آنها دراصل اهداف و مقاصد معین وواضح کشورهای دیگر از غرب تا عرب را دنبال میکردند حضور آنها در پایتخت وتمثیل یک دولت٬ نتیجه جز انزوای  افغانستان اقتصاد ورشکسته ، لغزیدن افغانستان به عمق سیاست های منطقه یی پاکستان چیزی دیگری در پی نداشت.
این گروه باورود به کابل در اقدام خودسر و خلاف معیار های بین المللی وارد دفتر سازمان ملل متحد درکابل شدند و رییس جمهور پیشین دوکتور نجیب الله را با برادرش کشتند و به این ترتیب برای سیاسیون ، مردم و مخالفان شان پیام دادند که هر اقدام و هر چهره سرکش را نابود خواهند کرد اختناق تنفر و تحجر را حاکم سرنوشت مردم میسازند.
تحجر و بربریت طالبان از بولدک آغاز شد درکابل شدت یافت و حالا که این گروه متواری هم شده است . هنوز کابوس وحشت طالبان و سیاست زمین سوخته انها ذهن را آزار میدهد.
عملکرد طالبان با روش متحجرانه و بربریت آمیز آغاز گردید و حالا هم این گروه همچنان متحجر باقی مانده است روش و عملکرد آنها در حملات انتحاری ، برخورد وحشیانه با اسرای جنگی و یرانی شهر ها ، نابودی تاسیسات عامه همه و همه حکایه از آن دارد که این گروه با اهلی شدن مسافه زیادی دارد و این خیال بافی است که بگویم  طالبان برای رفاه کشور و مردم کار میکنند ، سیاسی شده اند قانون و مدنیت را بلد اند درحالیکه ماموریت آنها ویرانی و بربادی افغانستان است و این ماموریت تنها با اختناق و بربریت امکان پذیر بوده میتواند و حشت و لجاجت خاصه کار این گروه است .
وحشت و لجاجت طالبان است که نگذاشته افغانستان یک مسیر مثبت و سازندهء از گفتگوهای سیاسی را طی کند این گروه به عنوان عمده ترین گروه مسلح مخالف دولت افغانستان که همسویی مرتجع ترین و ماجراجوترین کشور های منطقه و فرا منطقه را با خود دارد مانع اصلی در راه اعاده ثبات درکشور بوده ووسیله برای تطبیق اهداف بلند پروازانه پاکستان ،کشورهای حوزه خلیج فارس و یکی دو کشور قدرتمند دنیا اند .
پس در وجود چنین یک پروژه استخباراتی و بازی سیاسی چگونه میتوان توقع داشت که این گروه سیاسی است و برای بهبود اوضاع و نجات افغانستان برنامه و عمل دارد هرنوع سرمایه گذاری سیاسی بالای این گروه یک حرکت بیهوده و بی ثمراست .
پس بهتر است با این گروه بازبان خود شان صحبت کرد تا مهار شان نمود .
ختم/ تحلیل سیاسی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.