16 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سه واقعۀ مثبت ویروس کرونا درپنجشیرثبت شد

بازارک ۱۶سرطان باختر سه مورد تازۀ ویروس کرونا امروز درپنجشیربه ثبت...

طالبان دومرد را ازمربوطات بامیان ربودند

پلخمری 16 سرطان باختر طالبان دومرد ملکی را از مربوطات بامیان...

هندبه سومین کشور با بیشترین مبتلایان کرونا مبدل شد

دهلی جدید/ دویچوله/ ۱۶ سرطان/ باختر هند امروز گفت که شمار...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل /باختر/ 4/ میزان
شش میزان سیاه ترین روز در تاریخ معاصر افغانستان بوده ،روز که طالبان وارد کابل شدند ، امارت اسلامی شان را ایجاد نمودند ، تحجر و بربریت شان را به اثبات رسانیدند.
مفسر آژانس باختر مینگارد ، شب پنجم میزان سال 1375 سرنوشت سیاسی افغانستان دچار یک آشفتگی و ناهنجاری تازه شدکه با تسلط گروه طالبان برشهر کابل شکل یافت .
طالبان نیمه شب پنجم میزان با متواری نمودن دولت مجاهدین کابل را تسخیرنمودند و با اشغال پایتخت خود را حاکم سرنوشت سیاسی مردم ما ساختند.
گروه متحجر که با شعار انفاذ شریعت و به اصطلاح برچیدن گلیم شروفساد ٬حرکت شان را درقالب یک پروژه استخباراتی از بولدک کندهار آغاز کردند و به دلیل خسته بودن مردم از جنگ ، قوماندان سالاری و تفنگ سالاری و با پناه بردن به شعارهای اسلامی بسیاری از بخش های کشور را بدون جنگ و مقاومت بدست آوردند حتا درکابل برای مقابله با این گروه چندان تمایلی وجود نداشت زیرا شهریان کابل هم از زورگویی ، وحشت وراکت پراگنی های دشمنان دولت اسلامی به ستوه آمده بودند.
طالبان با ورود به کابل و تسخیر پایتخت نقاب از چهره کشیدند و به زودی واضح و آشکار شد که انفاذ شریعت و شعارهای دیگر اسلامی فقط یک رویکرد فریبکارانه بود. در حالیکه آنها دراصل اهداف و مقاصد معین وواضح کشورهای دیگر از غرب تا عرب را دنبال میکردند حضور آنها در پایتخت وتمثیل یک دولت٬ نتیجه جز انزوای  افغانستان اقتصاد ورشکسته ، لغزیدن افغانستان به عمق سیاست های منطقه یی پاکستان چیزی دیگری در پی نداشت.
این گروه باورود به کابل در اقدام خودسر و خلاف معیار های بین المللی وارد دفتر سازمان ملل متحد درکابل شدند و رییس جمهور پیشین دوکتور نجیب الله را با برادرش کشتند و به این ترتیب برای سیاسیون ، مردم و مخالفان شان پیام دادند که هر اقدام و هر چهره سرکش را نابود خواهند کرد اختناق تنفر و تحجر را حاکم سرنوشت مردم میسازند.
تحجر و بربریت طالبان از بولدک آغاز شد درکابل شدت یافت و حالا که این گروه متواری هم شده است . هنوز کابوس وحشت طالبان و سیاست زمین سوخته انها ذهن را آزار میدهد.
عملکرد طالبان با روش متحجرانه و بربریت آمیز آغاز گردید و حالا هم این گروه همچنان متحجر باقی مانده است روش و عملکرد آنها در حملات انتحاری ، برخورد وحشیانه با اسرای جنگی و یرانی شهر ها ، نابودی تاسیسات عامه همه و همه حکایه از آن دارد که این گروه با اهلی شدن مسافه زیادی دارد و این خیال بافی است که بگویم  طالبان برای رفاه کشور و مردم کار میکنند ، سیاسی شده اند قانون و مدنیت را بلد اند درحالیکه ماموریت آنها ویرانی و بربادی افغانستان است و این ماموریت تنها با اختناق و بربریت امکان پذیر بوده میتواند و حشت و لجاجت خاصه کار این گروه است .
وحشت و لجاجت طالبان است که نگذاشته افغانستان یک مسیر مثبت و سازندهء از گفتگوهای سیاسی را طی کند این گروه به عنوان عمده ترین گروه مسلح مخالف دولت افغانستان که همسویی مرتجع ترین و ماجراجوترین کشور های منطقه و فرا منطقه را با خود دارد مانع اصلی در راه اعاده ثبات درکشور بوده ووسیله برای تطبیق اهداف بلند پروازانه پاکستان ،کشورهای حوزه خلیج فارس و یکی دو کشور قدرتمند دنیا اند .
پس در وجود چنین یک پروژه استخباراتی و بازی سیاسی چگونه میتوان توقع داشت که این گروه سیاسی است و برای بهبود اوضاع و نجات افغانستان برنامه و عمل دارد هرنوع سرمایه گذاری سیاسی بالای این گروه یک حرکت بیهوده و بی ثمراست .
پس بهتر است با این گروه بازبان خود شان صحبت کرد تا مهار شان نمود .
ختم/ تحلیل سیاسی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.