19 قوس 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پیام تسلیت و همدردی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان

پیام تسلیت و همدردی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان

کابل باختر19 قوس با تأسف و تأثر فراوان اطلاع حاصل نمودم...

داکتر کمال سادات: جوانان برتعهدات که دربرابرجامعه دارند باید متعهد باشند

داکتر کمال سادات: جوانان برتعهدات که دربرابرجامعه دارند باید متعهد باشند

کابل باختر19 قوس داکتر کمال سادات معین امور جوانان وزارت اطلاعات...

حسینه صافی : حقوق زن حقوق بشراست

حسینه صافی : حقوق زن حقوق بشراست

کابل باختر19 قوس با سخنرانی حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات و...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 27/ عقرب
شورای امنیت ملی درتازه ترین انکشاف از  نیروهای دفاعی و امنیتی کشور خواسته است که به خاطر کاهش میزان تلفات نیروهای دفاعی کشور حملات تعرضی علیه مواضع گروه های هراس افگنان را آغاز کند .
مفسر آژانس باختر مینگارد ، با توجه به میزان تلفات در حال صعود نیروهای امنیتی ودفاعی کشور ، شورای امنیت ملی از نهادهای امنیتی و دفاعی کشور خواسته است که به صورت متناوب و برنامه ریزی شده برمواضع هراس افگنان تعرض کنند و با وارد کردن ضربات خرد کننده جلو افزایش تلفات نیروهای امنیتی و دفاعی کشو را بگیرند.
ممکن یکی از راهکار ها به خاطر جلوگیری از میزان درحال صعود تلفات نیروهای امنیتی و دفاعی کشور همین باشد اما نباید فراموش کرد که چیز ها و عوامل دگری نیز وجود دارند که سبب شده اند میزان تلفات نیروهای دفاعی و امنیتی کشور افزایش یابد.
برخی این مساله را به توانمندی گروه های هراس افگن نسبت میدهند و شماری مطرح می سازندکه حمایت گسترده کشورهای منطقه و فرامنطقه یی ازاین گروه ها و روابط محرمانه ومذاکرات نهان و آشکار با نمایندگان گروه هراس افگن انگیزه این مساله میباشد.
اما تعدادی دیگر فکر میکنند که طالبان با منابع قدرت وصل اند و طالبان درحمایت این منابع با قساوت عمل میکنند . اماآنچه دراین غایله گم شده است چرایی این مساله است .
هرگز فکر نشده است که چرا گروه های هراس افگن توانسته اند دربرابر نظام که حمایت جامعه جهانی رادارد موفق به حفظ جبهات شان درافغانستان گردند، هرگز فکر نشده است که استراتیژی نظامی درمعامله جنگ و صلح کشور کار آمد بوده است  ویا نه ، هرگز فکر نشده است که چرا منابع سرباز گیری طالبانی مسدود نمی گردد، هرگز محاسبه نشده است که بستر های مساعد برای ترویج ذهنیت های طالبان درقریه ها و ولسوالی های دور افتاده کشور وجود دارد ، هرگز فکر نشده است که چگونه و چطور جلو مانورها و قدرت نمایی طالبان را گرفت.
رویدادها نشان داده است مردم درکنار نیروهای امنیتی و دفاعی کشور قراردارند پیوسته فریاد زده اند که در اینجا و آنجا طالبان برنامه دارند ، حمله میکنند اما تساهل و تسامع فرصت ساز گردیده است تا مردم قربانی بدهند ، نیروهای دفاعی و امنیتی کشور آسیب ببیند.
به هر صورت عوامل بسیار وجود دارد که باید به آن فکر شود اما آنچه برای مردم افغانستان قابل فخر و مباهات است قهرمانی فرزندان آن ها میباشدکه در صفوف نیروهای دفاعی و امنیتی کشور می رزمند و مانع توطیه های میشوند که دشمن مکار درپی تحقق آن درکشور میباشد. بابیان واضح  ایثار و فداکاری نیروهای دفاعی کشور که چگونه با عشق سرشار از حب وطن دشمن را زبون میسازند.  ختم/ نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.