13 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد يوسف غضنفر نماينده ويژه رييس جمهوری در امور توسعه اقتصادی، تجارتی و کاهش فقر درگذشت

محمد يوسف غضنفر نماينده ويژه رييس جمهوری در امور توسعه اقتصادی، تجارتی و کاهش فقر درگذشت

کابل/ ۱۳ سرطان/ باختر محمد يوسف غضنفر نماينده ويژه رييس جمهوری...

وزیر خارجه پاکستان به ویروس کرونا مبتلا شده است

وزیر خارجه پاکستان به ویروس کرونا مبتلا شده است

کابل /13 سرطان / باختر ‏شاه محمود قریشی وزیر خارجۀ پاکستان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تبصره

Written by  Administrator
Rate this item
(0 votes)

 

اظهارات اخیر مقام های پاکستانی آنهم از مجرای دیپلوماتیک این نکته را میرساند که این مقامات در یک کار زار ضد افغانی در تلاش اند آن رسوایی را که سالهای به نام حمایت از تروریزم دامنگیر شان بود از خود دور نمایند و خود را از انزوای گسترده بین المللی نجات دهند.

مبصر آژانس باختر مینگارد:  درافغانستان از تروریزم به عنوان یک پدیده زشت و صادر شده که جان افغانها را به عناوین مختلف گرفته تعریف میشود با تاسف سال های زیادی است که افغانستان با این پدیده دست و پنجه نرم میکند مبارزه مينماید و قربانی میدهد تروریزم که با ایجاد القاعده در آن طرف خط شکل گرفت و در وجود طالبان چند ملیتی بر گلومردم افغانستان ایستاده شد و بدترین شیوه اختناق و وحشت را بر مردم این کشور حاکم ساخت. افغانها سالها گفتند که قربانی خشونت های تروریستی با عناوین مختلف اند و این کشور عملاً درگیر جنگ با این پدیده زشت است  که حمایت بیرونی را با خود دارد ، بخصوص در جریان ده سال گذشته مقام های افغانی بر این امر تاکید نمودند، هرگاه جامعه جهانی به فکر مبارزه هدفمند و سودمند با اعمال تروریستی اند بهتر است به پایگاهها، مخفیگاهها و مراکز تمویل آنان که در بیرون از افغانستان است تمرکز داشته باشند. حرف که جامعه جهانی کمتر آن را شیند. زیرا غربی ها و آنانیکه مبارزه با تروریزم را گردانندگی میکردند بیشتر به حرف ها تحریف شده سازمانهای استخباراتی منطقه گوش دادند و واقعیت های را نادیده گرفتند آنها با هزاران عسکر شان سالها در کوهپایه های افغانستان به تعقیب گمشده به نام اسامه بن لادن بودند که سر انجام این نازدانه آی اس آی در ایبت آباد پاکستان شهرک نظامی، منطقه حساس در حومه اسلام آباد جائیکه مراکز اتومی و بندهای برق پاکستان در آن قرار دارد از سوی کوماندو های امریکا پیدا شد و به قتل رسید.

کشته شدن اسامه آنهم دریک منطقه حساس نظامی، باعث رسوایی و سرافگندگی سیاسیون و نظامیان پاکستانی شد و تجريد گسترده و قطع و کاهش قابل ملاحظه کمک های بین المللی به آن کشور را در قبال داشت تنها ماجراي اسامه نیست که کرنیل ها را در پاکستان خجالت زده ساخته است پرواز تقریباً همه روز طیارات بدون سرنشین امریکا به پاکستان و هدف گیری فعالان القاعده و سایر گروه های تروریستی، موجودیت عوامل وقایع دیگر تروریستی منجمله موجودیت طراحان حمله بر چند هوتل در ممبی هندوستان گواه روشن از موجودیت سازمانهای تروریستی در آن طرف خط دیورند است بالاتر از آن موجودیت شبکه حقانی، که دولت امریکا آن را جز سازمانهای تروریستی خوانده است.

این شبکه بر علاوه آنکه در صد ها انفجار کنار جاده در افغانستان بخصوص مناطق جنوب این کشور دخیل است و باعث قتل هزاران افغان ملکی و شماری زیادی از عساکر افغان و خارجی گردیده از سوی سازمانهای استخباراتی امریکا مسوول حملات مرگبار بر نمایندگی های سیاسی " سفارت های هند و امریکا " در کابل پنداشته ميشود. مگر دولت پاکستان با وجود تقاضا های مکرر بین المللی نه تنها از سپردن اعضای شبکه حقانی بل سایر تروریستان منجمله حافظ سعید طراح حملات ممبی ابا ورزیده است. از طرف دیگر این کشور همین اکنون میزبان رهبران  افراطی مذهبی چیچینی، و کشورهای آسیا میانه است موجودیت این تروریستان آنهم به گونه وافر و واضح این حقیقت را آفتابی ساخته است که تروریستان و شبکه های تروریستی کجا را خانه خود ساخته اند و در کجا خود را مصوون میدانند . بدون شک این خانه مصوون و آرام برای تروریستان پاکستان است.

وجود این واقعیت ها انزوا و تجدید گسترشده پاکستان را در سطح بین المللی به دنبال داشته و این امر به شهروندان پاکستانی بخصوص  به آنانیکه در بیرون از کشورشان زندگی میکنند یک هویت زشت بخشیده و پاکستانی ها را وا داشته تا در بیرون از کشور شان خود  را اتباع کشورهای همسایه پاکستان معرفی دارند چنین یک وضعیت مقام های پاکستانی را مجبور به اين امر نموده است تا به هر ترتيب شده این هویت زشت را از آدرس پاكستان   دور سازند و برای رسیدن به چنین یک هدف دست و پا میزنند.

در مراحل اول آنان مناطق سرحدی افغانستان در شرق کشور را آماج حملات راکتی قرار دادند تا این محلات را خالی از سکنه سازند و تروریستان و شبکه های تروریستی را که در پاکستان فعالیت دارند د راین مناطق جا دهند و این نکته را بازگو کنند که گویا تروریستان در سرحدات افغانستان لانه دارند نه در خاک پاکستان . حرکت دوم آنان بستن اتهام های نادرست، غیر موجه و دور از حقیقت است یعنی حضور شماری از قرماندانان طالبان پاکستانی در خاک افغانستان .

اخیراً حناربانی وزیر خارجه پاکستان و محمد صادق سفیر آن کشور در کابل به پل پای رحمان ملک وزیر داخله کشور پا گذاشتند و این ادعا را تکرار کردند که گویا ملا فضل الله رهبر طالبان پاکستانی در خاک افغانستان است و دولت افغانستان آن را باید تحويل  دولت پاکستان دهد.

در حالیکه درجریان ده سال گذشته این افغانستان بوده که از فعالیت های تروریستی طالبان، چه افغانی، چه پاکستانی که حمایت کننده گان شان در آن طرف خط اند متضرر شده اند و هیچ نشانه از موجودیت رهبری طالبان درافغانستان دیده نشده است. بل افغانستان بار بار آدرس شماري  از رهبران طالبان را که در شهرهای کویته وپشاور و کراچی مصوون بوده اند به پاکستان ارایه داشته بر خلاف سازمانهای استخباراتی پاکستان در تغییر آدرس این رهبران اقدام کرده و برای قطع فعالیت های تروریستی اخلال وارد نموده اند.

پیام مردم افغانستان به آنانیکه افغانستان را به پناه دادن به رهبران طالبان پاکستانی متهم میسازند این است که لطفاً به آرشیف ادارات استخباراتی کشور شان مراجعه نمایند گمشده شان را پیدا خواهند نمود و این را بدانید که بستن چنین اتهامات آنان را به سمت ترکستان رهنمون میشود تا رسیدن به اهداف طرح شده .

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.