29 میزان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

نگاهی به نشرات شماری از روزنامه‌های چاپی غیر حکومتی در پایتخت

نگاهی به نشرات شماری از روزنامه‌های چاپی غیر حکومتی در پایتخت

کابل 29 میزان 1398/ باختر شماری از روزنامه های چاپی غیر...

تبصره

تبصره

کابل/ ۲۹ میزان/ باختر پیشرفت ها وانکشاف های اخیر در...

نمایشگاه زراعتی فرآوردهای زراعتی پایان یافت

نمایشگاه زراعتی فرآوردهای زراعتی پایان یافت

شهرکابل/ ۲۹ میزان/ باختر شهروندان وتجار ازنمایشگاه خزانی فرآورد های زراعتی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنگاهی به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 19/ جدی
شمار محدود ازروزنامنه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که به دسترس قرارگرفته اند درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی ونظامی درکشور پرداخته اند و نیز اخبار و گزارش های را درباره رویدادهای جاری منطقه و جهان نشر کرده اند.
گزارشگر آژانس باختر ، با توجه به عنوان های درشت برخی از این روزنامه ها گزارش حاضر را آماده کرده است .
روزنامه افغانستان ما ، درصفحه اول زیرعنوان تقویت شایعه دیدار رهبر کوریای شمالی با ترامپ نوشته کرده است، کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی به دعوت شی جینگ پینگ رییس جمهور چین به این کشور سفر کرده است، به تازگی احتمال دیدار دوباره رهبر کوریای شمالی با رییس جمهوری امریکا بالا گرفته است، روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درهمین صفحه از قول وزیر دفاع کشور درخطاب به طالبان عنوان کرده است اگر صلح نکنید سرکوب میشوید.
این روزنامه درپیوند به عنوان فوق درصفحه دوم نوشته کرده است اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی کشور درسفرش به ولایت فاریاب به گروه طالبان هشدار داده است که اگر صلح نکنید سرکوب خواهند شد.
به نوشته روزنامه افغانستان ما ، خالد با اسکات میلر فرمانده عمومی نیروهای حمایت قاطع در افغانستان روز دوشنبه دریک سفر از پیش اعلام ناشده به ولایت فاریاب رفت روزنامه موضوع را دنبال کرده است .
اما درصفحه اول زیر عنوان دیگر دیدار نمایندگان امریکا و طالبان درقطر لغو شد نوشته کرده است چهارمین دور نشست نمایندگان امریکا وگروه طالبان که قرار بود روز چهارشنبه نوزدهم جدی درقطر برگزارشود لغو شده است.
روزنامه افغانستان ما موضوع را دنبال کرد ه اما درصفحه سوم زیرعنوان رقابت کشور های منطقه برسرمیزبانی   مذاکرات صلح افغانستان نوشته کرده است بعداز سال 2001 بسیاری از کشورهای منطقه طالبان را یک گروهی تروریست می پنداشتند زیرا این گروه اعمال تروریستی زیاد را درمورد غیر نظامیان مرتکب شدند و دربرابر قوانین بین المللی بی اعتنایی نمودند درزمانی که حکومت را طالبان در افغانستان به دست گرفت سه کشور درمنطقه عربستان سعودی ، پاکستان و امارات حکومت طالبان را به رسمیت شناختند.
بعداز حادثه 11 سپتامبر و تصمیم امریکا مبنی بربراندازی رژیم طالبان دراین کشور ها مجبور شدند که حمایت خود را از طالبان پس بگیرند و درجبهه امریکا قرارگیرند تا به ضد تروریزم مبارزه نمایند.
به نوشته روزنامه افغانستان ما درماه های اخیر که مذاکرات صلح افغانستان شتاب بیشتر گرفته است کشورهای مهم منطقه یکی پس از دیگر میزبانی مذاکرات صلح را به عهده می گیرند پرسش اینجاست که این کشور ها به شمول روسیه ، امارات ، ایران ، عربستان سعودی و ترکیه به دنبال چه چیزی هستند.؟
روزنامه موضوع را دنبال کرده است اما درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
اما روزنامه آرمان ملی ، درصفحه اول مطالبی را زیر عنوان های آریانا و کام ایر نامصئون ترین خطوط هوایی درجهان، دوحه و اسلام آباد میزبان گفت و گوهای صلح، دور پنجم گفت و گوهای خلیل زاد با نمایندگان طالبان ، ترامپ و مودی برگسترش همکاری های دوجانبه درافغانستان تاکید کردندو مجلس سنا برای بررسی ترور جنرال عبدالرازق هیات ویژه تعیین کرد نشر کرده است.
آرمان ملی درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است اما روزنامه هشت صبح دربرگ نخست عنوان کرده است کمیسیون انتخابات هنوز پلان اصلاحات داخلی اش را نهایی نساخته است .
این روزنامه جزئیات درپیوند به عنوان فوق را درصفحه سوم ارائه کرده است اما درصفحه اول از قول رییس جمهور کشور عنوان کرده است منابع آبی کشور باید من حیث سرمایه طبیعی مدیریت شود.
روزنامه هشت صبح همچنان درصفحه اول خبرداده است که لوی څارنوالی پرونده تمیم شنسب را به محکمه فرستاد.
نقض احکام قانون اساسی عنوان مطالب دیگری میباشد که این روزنامه درصفحه اول به نشر آن اقدام کرده است روزنامه هشت صبح درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است. ختم/ نالان

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.